Zelts ar Eifeļa torņa tēraudu: rīkotāji atrāda Parīzes olimpisko spēļu medaļas

Katrā Parīzes olimpisko un paralimpisko spēļu medaļā būs Eifeļa torņa tērauda sešstūris, iemiesojot Francijas galvaspilsētas arhitektoniskā simbola nozīmīgo lomu vērienīgā sporta foruma sarīkošanā, ceturtdien godalgu prezentācijā pauda organizatori. 

Parīzes spēlēs pasniegs 5084 zelta, sudraba un bronzas godalgas, kurās vēsturiskais franču juvelieru uzņēmums "Chaumet" tērauda sešstūri iekļāvis kā centrālo objektu. Medaļās tradicionāli visdārgākie metāli ir apvienoti ar Francijā visdārgāko metālu no nacionālā dārguma – Eifeļa torņa, paskaidroja rīkotāji.

"Mēs gribējām visiem Parīzes olimpisko un paralimpisko spēļu ieguvējiem nodrošināt godalgas, kurās būtu daļa no 1889. gada Eifeļa torņa," teica spēļu rīcības komitejas vadītājs Tonijs Estangē. 

 

Francijas kontūrai līdzīgo tērauda sešstūri, kas tiks pārklāts ar īpašu vielu aizsardzībai pret koroziju, olimpiskajām medaļām aversā aptver rievota metāla aplis. Metāla šķautnes atstaros gaismu un līdzināsies saules stariem.

Tēraudu medaļu izgatavošanai ņēma 330 metru augsto Eifeļa torni tehniskā kārtībā uzturošā uzņēmuma noliktavā.

Gadu gaitā daļa oriģinālo metāla konstrukciju tika nomainītas un glabājās noliktavā. Visi pārējie medaļu metāli ir iegūti otrreizējā pārstrādē. 

Kopš 2004. gada olimpiskās medaļas reversā ir attēlota vēsturiskajā Atēnu stadionā lidojoša antīkā grieķu uzvaras dieviete Nīke. Parīzes spēļu organizatori spēja vienoties ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) arī par Eifeļa torņa silueta iekļaušanu apmēram puskilogramu smagās medaļas reversā.

1780. gadā dibinātā uzņēmuma "Chaumet" rotkaļi izstrādāja medaļu dizainu, bet godalgas izgatavos Francijas nacionālajā kaltuvē.

"Chaumet" ir viens no vairāk nekā 70 luksusa zīmoliem, kas pieder vienam no Parīzes spēļu sponsoriem, Francijas konglomerātam LVMH. 

Eifeļa tornim ir paredzēta būtiska loma Parīzes olimpiskajās spēlēs, kas ilgs no 26. jūlija līdz 11. augustam, kā arī paralimpiskajās spēlēs, kas sekos no 28. augusta līdz 8. septembrim. Pēc neoficiālas informācijas, olimpiskā uguns Parīzes spēļu laikā degs Eifeļa tornī.

Latvijas Olimpiskā komiteja vēl nav pavēstījusi, vai Parīzes spēlēs piedalīsies Latvijas delegācija. Pēc SOK lēmuma ļaut Parīzes spēlēs neitrālā statusā startēt agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistiem arī Ukrainā vēl nav pieņemts lēmums par dalības iespēju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti