Rīta Panorāma

Zemestrīcē Taivānā 9 bojāgājušie

Rīta Panorāma

Akmens vējstiklā. Ko iesākt?

Parīzē Milosas Venēras popularizē iekļaujošas olimpiskās spēles

Parīzē Milosas Venēras popularizē iekļaujošas olimpiskās spēles

Francijas galvaspilsētā Parīzē ar slavenās sengrieķu skulptūras Milosas Venēras kopiju palīdzību popularizē šovasar gaidāmās olimpiskās un paraolimpiskās spēles un dzimumu līdztiesību.

Sešas mākslinieka Laurenta Perbosa veidotās statujas uzstādītas pie parlamenta – Nacionālās asamblejas ēkas.

"Sports pārāk bieži tiek asociēts ar vīriešiem vai vismaz vīrišķību. Taču šodien, mūsdienās, tas viss saistīts ar iekļaušanu," pauda Perboss.

Kompozīcijā ir sešas antīkās skulptūras kopijas, un katra no tām simbolizē kādu olimpisko sporta veidu. Instalācijai dots nosaukums "Skaistums un žesti", bet tā vienlaikus atspoguļo spēļu saistību ar kultūru. Ne mazāk svarīgs ir darba pretdiskriminācijas aspekts, jo katra statuja ir kādā varavīksnes spektra krāsā, kas simbolizē dažādu sabiedrības grupu vienādas tiesības.

Daži aptaujātie parīzieši bija kritiski par šādām mākslas izpausmēm, taču mākslinieks savu uzdevumu bija veicis ļoti rūpīgi. Statuju rokas tika veidotas ar reālu sportistu – modeļu palīdzību, kas pozēja darbnīcā. Projektam ir arī starptautiska dimensija, jo to atbalstīja mecenāti no kaimiņvalsts Beļģijas pilsētas Lježas. Uz Nacionālās asamblejas kāpnēm izvietotās statujas būs apskatāmas līdz 22. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti