Dienas ziņas

Zemgalē popularizē senās pirts tradīcijas

Dienas ziņas

Latvija - bioloģiskās lauksaimniecības lielvalsts?

Ventspilī notiek motokross

Supermotokrosa sacensībās triumfē igauņu MX1 klases sportists

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Īpaši motokrosam būvēta trase, kā arī labākie pašmāju un citu valstu braucēji - tas viss raksturo gada gaidītāko motopasākumu Ventspilī. Starptautiskā supermotokrosa skatītājus izklaidēja arī pasaules līmeņa motofrīstaileri, viens no kuriem nesen piedalījies arī Holivudas filmas tapšanā kopā ar Silvestru Staloni.

Reizi gadā Ventspils kļūst par motociklistu galvaspilsētu ne tikai tāpēc, ka šeit norisinās "Kurland Bike meet" salidojums, bet gan arī pateicoties vietējā motokluba „Rodeo” rīkotajām supermotokrosa sacensībām. "Ventbunkers" Lielā balva ir unikāla ar to, ka trase izveido slēpošanas kalnā tieši vienam sacensību vakaram.

"Tas ir jaunums viņiem, jo tā ir grūtāka. Ir lielāks ātrums, ātrāk jābremzē līkumos. Es teiktu tā – zviedri par to brīnās, kā tas vispār ir iespējams," saka sacensību rīkotājs Arvis Sanders. "Pie viņiem vairāk mežā, priedēs. Vienā vietā Beļģijā vēl notiek parkā. Bet tā pārredzamība ir tas unikālais šeit un, protams, ka kalns, jo nekur citur nenotiek kalnā. Tā ir ļoti augsta meistarība, sevišķi sportistiem," saka Sanders.

Visprofesionālākajā MX1 klasē nepārspēts palika Baltijas motokrosa zvaigzne – igaunis Tanels Leoks, kurš reiz ir izcīnījis arī Pasaules un Eiropas junioru čempiona titulus. Aiz sevis viņš atstāja pašmāju jauno talanti Dāvi Līvu.

"Šādā kalnā braucu pirmo reizi. Ventspilī reiz startēju pirms 14 gadiem, bet tas bija mežā. Smiltīs ir patīkamāk braukt, bet arī te man patika – nedaudz akmeņais, bet bija labi," norādīja Leoks.

Saldais ēdiens katītājiem bija FMX frīstaila šovs, kura norisei no Zviedrijas tika atvesta speciāla rampa uz kuras bīstamus trikus demonstrēja Pasaules slavu ieguvušais un Holivudas grāvējfilmas „The Expendables” sportists-kaskadieris Fredriks Bergrens ar kolēģiem. 

"Šī jau man ir trešā reize Ventspilī, bet pirmā, kad traumas dēļ pats nelecu. Pagājušajā nedēļā treniņā lecu “backflip” un sanāca negadījums, bet arī no malas ir jautri skatīties un atbalstīt," atzīmēja Bergrens.

"Pats pirmais lēciens vienmēr ir grūtākais, jo vēl neizjūti rampu. Bet triki – tas jau nāk dabiski," norāda Toms Johansons.

"Kad veic lēcienus vienu pēc otra, tad visu laiku jākoncentrējas, bet arī tā mums ir izklaide. Nav problēmu," skaidro vēl viens zviedru frīstaileris Tobiass Gulbloms.

Tā kā skatītāju skaits un sportistu interese par sacensībām ar katru gadu pieaug, paredzams ka šādas pasākums notiks arī turpmākos gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti