Dienas ziņas

Restaurēts Pērkones vizuļu un Nīcas zīļu vainags

Dienas ziņas

Veicina nevalstisko organizāciju sadarbību

Rugāju novadā tiekas bezceļu braucēji

Rugāju novadā tiekas bezceļu braucēji – dubļaini, slapji, bet laimīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 11 mēnešiem.

Rugāju novadā ir viena no sarežģītākajām un interesantākajām bezceļu sacensību trasēm. Ekstrēmā sporta veida cienītāji no visām Baltijas valstīm ar kvadricikliem un apvidus auto saviem spēkiem pārbaudījumos mērojas jau vairāk nekā desmit gadus. ''Trofi reida'' apļu seriāla šī gada kausa izcīņas 2.posmā uzvaras laurus guva ekipāžas no visām trīs Baltijas valstīm.

Bezceļu sacensību trasi Rugāju novadā piepilda skaļa motoru rūkoņa, dubļu šļaksti un putekļu mākoņi. ''Trofi reida'' apļu seriāla “CanAm Trophy Latvia” 2017. gada kausa izcīņas 2. posms šeit rit divas dienas un iesākas ar sporta un hobija kvadriciklu braucieniem. Gan pieredzi guvušie dalībnieki, gan tie, kuri trasi iemēģina pirmo reizi, apstākļus raksturo kā skarbus, taču tieši tas ir pamats kārtīgai adrenalīna devai.

Sacensību dalībnieks Jānis Paeglītis norāda: “Ir gan dubļi, gan pārbraucieni pāri upei, gan karjers – grants karjers ar nobraucieniem un stāviem uzbraucieniem. Sarežģīti.” Bet par spīti sarežģītībai un piedzīvojumiem iespaidi esot fantastiski un Paeglītis ir gatavs braukt vēlreiz.

“Dubļu daudz, bet labi gāja, patika. Jāgāzē tikai!” norāda ”SDK” komandas pārstāvis Jānis Kivlenieks, norādot, ka trase ir laba, bet slapja.

Savukārt, otrajā sacensību dienā trasē devās CT1 un CT2 kategoriju ekipāžas. To galvenais uzdevums bija veikt aptuveni piecus kilometrus garo dubļu apli pēc iespējas vairāk reižu  rīkotāju atvēlētajā laika posmā.

Trase bija liels izaicinājums arī džipu vadītājiem. Komandas “Brazzer Team” pārstāvis Vladimirs atklāj: “Diezgan pagrūta trase. Bija arī dubļu pietiekami, bija arī ātrumposmi labi. Arī jāuzmanās.” Tai pašā laikā viņš norāda, ka emocijas ir ļoti labas.

Savukārt Edgars no “Ape Team” atklāj, ka puiši sacīkstes noskatījušies pirms četriem gadiem un radusies iedvesma piedalīties.

Rugāju novada sacensību posmā piedalījās aptuveni 60 braucēji no visām Baltijas valstīm. Īpašu ierobežojumu dalībai nav. Galvenais, lai ir tiesības vadīt kvadriciklu vai auto, ekipāžas pārstāvjiem ir vismaz 16 gadi un transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis – piemērots bezceļu kustībai. Ekstrēmo sporta veidu atzinīgi vērtē daudzviet Latvijā.

Andris Žagars, kurš pārstāv Rugāju novadu, stāsta, ka šī ir viena no labākām trasēm Latvijā un viena no labākajām visā Baltijā.

Nākamreiz bezceļu transporta ekipāžas tiksies jau jūlija nogalē Kandavas novada Zantē, pēc tam augustā Gulbenes novada Lejasciemā, un visu posmu uzvarētāju noskaidros 9. un 10. septembrī Madonā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti