Sporta studija

Sporta Studija Izaicina, iespēja tikt pie Asics apaviem

Sporta studija

Tautassporta akcija ""Mans Treneris"" - Andrejs Iecelnieks

Pauls Jonass: Mērķis tas pats, kļūt par pasaules čempionu

Pauls Jonass: Šogad esmu ļoti labā formā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

 Viena no pasaules motosporta intrigām - kāds šosezon pēc pagājušajā sezonā piedzīvotā kritiena Loketas trasē Čehijā atgriezīsies 2015. gada vicečempions Pauls Jonass. "Sporta Studija" devās pie motosportista, lai redzētu viņa ikdienu - kā jaunais puisis gatavojas nākamajai sezonai.

“Nevaru sagaidīt – gribas! Gribas beidzot nostāties aiz starta barjeras un ar konkurentiem blakus nobraukt kādu braucieniņu,” teic pats Pauls.

13. janvārī Paulam paliks vien 20 gadi, bet priekšā jau trešā sezona elitārajā “Red Bull KTM Factory Team” komandā. Jūlijā gūtā galvas trauma bija smagāka, nekā sākumā varēja šķist. Taču gatavošanās jaunajai sezonai sākās ātrāk, nekā konkurentiem.

“Jūtos tiešām ļoti labi. Šobrīd esmu ļoti labā formā, ja salīdzina ar pagājušo gadu.

Pagājušajā gadā arī biju ļoti labā fiziskā formā, bet nebiju tik pārliecināts un spēcīgs uz motocikla,” atzina talantīgais sportists. Šogad viņš ir iemācījies daudz jaunas lietas, ļoti progresējis braucot.

Holandietis Marks de Rūvers, motokrosa sliktais zēns, izcils smilšu braucējs, kam paša vainas dēļ tā arī neizdevās uzvarēt pasaules čempionāta kopvērtējumā. Pauls ir viņa otrā iespēja.

“Redzat, ir labi. Dažkārt Pauls apstrādā informāciju ļoti ātri, bet esmu šeit, lai viņu arī nedaudz nomierinātu. Jo, kad redzu viņu braucam, pats esmu uz moča – es precīzi zinu, ko viņš jūt. Precīzi,” teic de Rūvers.

“Runā viņš ļoti daudz. Viņam patīk runāt. Varbūt ne tik daudz trasē, cik pa ceļam uz trasi,” de Rūveru raksturo Pauls. Bet kā treneris viņš esot ļoti aktīvs treniņos, un tādas lietas pastāstot, ko iepriekš latviešu motobraucējam neviens nav stāstījis.

“Tiešām, ļoti daudz man ir iemācījis pa šiem trim četriem mēnešiem,” atzīsts sportists.

“Dažkārt arī treniņos viņš brauc ļoti tuvu robežai.

Protams, joprojām viņam ir arī riskantas situācijas, bet ne tik daudz kā agrāk – tas ir svarīgākais. Ja viņš būs vesels, tad viss būs kārtībā,” par Jonasu teic de Rūvers.

Mehāniķis Gatis Frinde – ļoti svarīgs zobrats mehānismā. Ar Paulu viņš strādā kopš 2011. gada. “Lieku lielas cerības uz šo gadu,” tā Frinde par Jonasu.

“Karavīrs,” tā treneri vienā vārdā raksturo Paulu. Disciplinēts it visā – braukšanas treniņi, fiziskā sagatavotība, lokanības vingrinājumi. Pareizs, dažkārt pat pārāk pareizs uzturs.

Villijs Lindens ir Paula fiziskās sagatavotības treneris, fizioterapeits, arī visa treniņprocesa koordinators. Strādājot kopā ar Villiju, par desmitkārtēju pasaules čempionu kļuva Stefans Everts.

“Kad strādāju ar Stefanu, pasaules čempionātā bija 12 posmi. Tagad ir 20. Nu jau tā ir izdzīvošana. Ja neavarē, tad ar tādu sagatavotību un talantu kā viņam, ir jābūt pasaules topā. Kādu dienu viņš būs pasaules čempions – esmu pārliecināts,” tā par Paulu teic Lindens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti