Nākamgad, visticamāk, Latvijā nenotiks pasaules rallijkrosa čempionāta posms

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nākamgad, visticamāk, Latvijā nenotiks pasaules rallijkrosa čempionāta posms, aģentūru LETA informēja sacensību rīkotāji.

Kā vēsta posma rīkotāju "RA Events" pārstāvis Jānis Unbedahts, pēc sarunām ar Latvijas valdību un pasaules čempionāta rīkotājkompāniju IMG šobrīd izveidojusies situācija, kuras rezultātā Latvija var zaudēt vietu sacensību kalendārā.

"Liels paldies Latvijas valdībai par uzticēšanos, izpratni un novērtējumu, kas kopš 2016. gada ļāvis četras reizes uzņemt visaugstākā līmeņa autosporta sacensības - pasaules rallijkrosa čempionāta posmu. Sacensības uz Latviju atvedušas tādas leģendāras pasaules autosporta zvaigznes kā Sebastjēns Lēbs, Kens Bloks un Peters Sūlbergs. Rīgā novērtēt sacensību augsto līmeni ieradās pat Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Žans Tods," pauda "RA Events" un Latvijas posma direktors Raimonds Strokšs.

"Laikā, kad nepieciešams vienoties par sadarbības turpināšanu ar pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotājkompāniju IMG par posma organizēšanu Latvijā, esam nonākuši situācijā, kurā divu nesaderīgu apstākļu dēļ nevaram apstiprinoši apgalvot, ka arī turpmāk Latvijā un Biķernieku trasē būs iespēja skatīt pasaules čempionāta sacensības. IMG jau šobrīd ir nepieciešama atbilde un finansiālas garantijas, lai Latvija saglabātu vietu nākamā gada kalendārā, bet valsts budžets tiks sagatavots vien gada izskaņā, kamdēļ šādu garantiju šobrīd sniegt nav iespējams. Tā kā viena puse (IMG) nevar gaidīt, bet otra puse (Latvijas valdība) nevar mainīt budžeta pieņemšanas laiku, visticamāk, pasaules čempionāta posms 2020. gadā Rīgā nenotiks," skaidroja Strokšs.

Posms Latvijā divus gadus saņēma balvu kā vislabāk sarīkotās pasaules rallijkrosa čempionāta sacensības, kā arī divas reizes saņēmis Latvijas Gada balvu sportā nominācijā "Gada sporta notikums". Tiesa, šī etapa rīkotāji joprojām saglabāšot ciešu kontaktu ar IMG.

"Tas mums šogad dos laiku turpināt sarunas ar Latvijas valdību par finansējuma piešķiršanas mehānisma sistēmiskām izmaiņām, lai finansējums turpmāk tiktu piešķirts nevis no tekošā gada, bet gan iepriekšējā gada budžeta. Tādējādi veiksmīgu sarunu gadījumā 2019. gada izskaņā mums būtu iespēja laicīgi sniegt nepieciešamās garantijas par sacensību sarīkošanu 2021.gadā. Lai gan šāds scenārijs nedod garantiju, ka Latvija varētu atgriezties čempionāta kalendārā, tas tomēr dod mums nelielu cerību. Vēlos vēlreiz uzsvērt, ka šī mums ir bijusi unikāla iespēja parādīt pasaulei, ka Latvijā ir iespējams sarīkot visaugstākā mēroga sporta sacensības augstā kvalitātē, tāpēc aicinu visus 14.-15. septembrī doties uz Biķernieku trasi, lai klātienē skatītu pasaules rallijkrosa čempionāta norises, kas Latvijā, iespējams, notiks pēdējo reizi," uzsvēra Strokšs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti