Sporta ziņas

Pasaules kauss basketbolā - tagad! Studija ar Franci Gustavu Lāci

Sporta ziņas

Jaunajai sezonai turpina gatavoties Latvijas kamaniņu sporta izlase

Jānis Baumanis ar vicečempiona titulu vēl nezina vai nākamasezon startēs Eiropas rallijkrosā

Autosportists Baumanis: Rūgtums par tiesnešiem, kas nozaga čempiona titulu

Viens no šobrīd zināmākajiem latviešu autosportistiem Jānis Baumanis aizvadītajā nedēļas nogalē uzvarēja Eiropas rallijkrosa čempionāta noslēdzošajā posmā Vācijā, kas Baumanim nodrošināja vicečempiona titulu otro gadu pēc kārtas, piekāpjoties zviedram Antonam Marklundam. Sarunā ar LSM.lv sportists gan neslēpa vilšanos par šādu iznākumu, un viņš ir motivēts turpināt iesāktos projektus.

Jānim Baumanim sezona iesākās lieliski, izcīnot uzvaru jau pirmajā posmā, turklāt vienlaikus cīnoties ar slimību. Sezonas turpinājumā labākas sacensības mijās ar sliktākām, bet sportista balsī dzirdama vilšanās par vicečempiona titulu, jo pavasarī tika uzstādīts tikai viens mērķis – uzvarēt Eiropas čempionātā.

"Vairāk ir rūgtums, bet nevis par to, ko paveica komanda vai es pie stūres, bet par tiesnešiem, kas mani apzaga un divos posmos nepalaida pie starta finālbraucienā.

Šobrīd jau vairāk nekā skaidrs, ka tas būtu devis čempiontitulu," drūmi saka Baumanis. "Tiesnešu lēmumi Norvēģijas un Beļģijas posmā, tie bija pilnīgi neadekvāti sodi, kas liedza piedalīties finālā. To teica (Antons) Marklunds, to teica citi sportisti, arī bijušie braucēji kā Kenets Hansens un daudzi citi. Sodi nebija piemēroti, un par to ir lielākā bēda, ir sajūta, ka divos posmos tiku apzagts un tāpēc čempiontituls gājis gar degunu."

Iepriekš Baumanis kā pilots startējis dažādās komandās, bet pirms šīs sezonas viņš paziņoja, ka izveidojis pats savu komandu "RX Team Latvia". Sezonas gaitā vienība pierādīja, ka spēj konkurētspējīgi apkalpot un sagatavot mašīnu, lai ar to varētu cīnīties par vadošajām vietām Eiropas čempionāta RX1 ieskaitē. Baumanis norāda, ka viņš jau raugās nākotnē un domā par nākamo gadu. "Bija savākta diezgan liela pieredze citās komandās, bija aptuveni skaidrs, kas, ko un kā dara. Komandas menedžeri arī ir pieredzējuši cilvēki un palīdzēja dažādās situācijās, zinot, kas un kā ir jādara, tāpēc no tāda viedokļa tā nebija smagākā sezona. Jā, bija vairāk darba starp sacensībām, bet ne tā, lai pateiktu, ka bija nenormāli sarežģīti un grūti," pieredzi, startējot pašam savā komandā, raksturo autosportists.

"Cepuri nost cilvēkiem, kas strādāja pie šī projekta, visi paveica lielisku darbu – mehāniķi, menedžeri, visi iesaistītie. Saņēmām uzslavas, ka pilnīgi no jauna izveidota komanda startē Eiropas čempionātā ar ļoti labiem rezultātiem, bez milzīgām tehniskām problēmām."

Savas komandas izveide startiem Eiropas rallijkrosa čempionātā ir pietiekami ambiciozs un arī finansiāli dārgs projekts. Iepriekš latviešu braucēji centušies piesaistīt finansējumu, lai varētu aizvadīt atsevišķus posmus vai pilnu sezonu kādā citā komandā. Baumanis domā, ka šim projektam ir nākotne un "RX Team Latvia" turpinās savu darbību, taču vispirms raudzīsies, kur startēt nākamgad.

"Domāju, ka komanda paliks un turpinās darbu, bet to, kurā čempionātā startēsim, šobrīd nezinām.

Ļoti gribētos palikt Eiropas čempionātā, jo braucēji ir spēcīgi – šogad divus posmus vinnēju es, pārējos kāds cits. Ir daudz pilotu, kas spēj cīnīties par uzvaru, konkurence ir ļoti sīva. Eiropas čempionāts no braucēju viedokļa ir visspēcīgākais, bet, ja nemainīsies tiesnešu sistēma un tas, kā viņi pieņem lēmumus, tad diez vai atgriezīsimies šajā čempionātā," stāsta Baumanis. "Ja čempions tiek izvēlēts tiesnešu istabā, mums tas nav interesanti un neesam motivēti startēt tādā čempionātā. Ir sāktas sarunas ar Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) par to, kas jāmaina, kā tam jāizskatās. Līdz 1. martam ir pieteikšanās Eiropas čempionātam. Ja līdz tam nekas nebūs mainījies, tad skatīsimies kādas citas iespējas, kur ir godīgi noteikumi visiem."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti