Sporta ziņas

Nedēļas nogalē gaidāmo sporta notikumu apskats

Sporta ziņas

Ministru prezidente pieņemšanā tikās ar daiļslidotāju Angelinu Kučvaļsku

Par motosacensībām Francijā - "Enduropale"

Latvijas motosportisti izmēģina spēkus «Enduropale» sacīkstēs Francijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Četri Latvijas motosportisti nesen piedalījās "Enduropale" izturības sacensības Francijā, kur Leonam Kozlovskim debijā solo motociklu braucienā līdzās teju tūkstoš braucējiem izdevās izcīnīt vietu otrā simta vidū, bet Montai Dišlerei-Kirilko vairāk nekā 350 kvadraciklu konkurencē - 157.vietu. Labu sniegumu parādīja arī Andris Ciršs un Jānis Zirnis. Daži šīs izturības sacīkstes salīdzina ar leģendāro Dakaras rallijreidu, taču starp abām sacensībām ir milzu atšķirība.

Sacensības Francijā norisinās jūras krastā izveidotā trasē, kurā visi sportisti dodas reizē. Sacensību ilgums - divas dienas. Pirmajā no tām startēja kvadracikli, kur piedalījās Dišlere-Kirilko, Ciršs un Zirnis. Savukārt otrajā sacensību dienā uz starta stājās gandrīz tūkstotis solo klases braucēju, kuri startā devās divos piegājienos – pirmie 600 un tad pārējie.

Trasē jāpavada trīs stundas, tāpēc svarīga ir vienmērīga spēki sadale, gluži kā maratonā. Savu stratēģiju trasē var izplānot – cik reizes un kad brauksi boksos papildināt degvielas krājumus gan motociklam, gan sev.

Solo motociklu konkurencē, kā pastāstīja Kozlovskis, papildus ir nepieciešama nepārtraukta koncentrēšanās katrai detaļai. Tādā ātrumā pats nokrist noteikti negribi, bet nepārtraukti jāreaģē uz trases pārmaiņām un sev apkārt esošo braucēju darbībām. 

Sacensībās Kozlovskis turējās vadošo 200 sportistu vidū. Krietnu laiku sportists bija pietuvojies arī labāko simtam, taču finišā iebrauca kā 167. Veterānu klasē viņam 19.vieta no 200 braucējiem.

Dienu iepriekš trasē devās arī vienīgā daiļā dzimuma pārstāve no Latvijas Dišlere-Kirilko, kurai piedalīties šajās sacīkstēs bija nepiepildīts sapnis. Ņemot vērā, ka dāmām nav atsevišķu sacensību, bet jāstartē kopā ar vīriem, Montai ļoti atzīstamā 157.vieta. Savukārt starp dāmām viņa bija piektā labākā.

Par to, cik ekstrēmas ir šīs sacensības, liecina arī Montas stāstītais, ka kvadraciklu sacensības pārtrauca ātrāk kā paredzēts, jo paisuma dēļ puse trases taisnes bija zem ūdens.

Savukārt Leons uzsvēra to, ka viss bija pirmo reizi, tāpēc daudz kas jāsaprot un jāizsecina pašam. To pastiprināja arī francūžu mentalitāte, kas jau ir izslavēta – mutiska komunikācija notiek tikai franciski. Tomēr arī pēc Leona diviem un Montas viena kritiena abi teic, ka nākamgad atkal piedalīsies šajās bīstamajās sacīkstēs.

Gan kvadracikliem, gan solo motocikliem šīs sacensības ir Francijas čempionāta sezonas pēdējas posms, kurā labākie katrā veidā cīnās par sezonas rezultātiem. Savukārt citi ir ar dažādu sagatavotību; solo klasē bijuši arī tādi, kuri samaksājuši dalības maksu un nobraukuši vienu apli savam priekam bez iepriekšējas pieredzes motosacīkstēs.

Gan Montu, gan Leonu uz sacensībām uzaicināja un tajās piedalīties palīdzēja Francijā dzīvojošais Zirnis, kurš kvadraciklu duetu konkurencē pārī ar Ciršu izcīnīja 92.vietu. Monta atzina, ka Zirnis piedāvājis nākamajā sezonā ar viņa palīdzību izmēģināt spēkus vēl kādā Francijas čempionāta posmā un par to pašlaik tiekot domāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti