10 gadu pēc smagās traumas par Mihaela Šūmahera tālāko likteni zināms maz

Leģendārais vācu autobraucējs Mihaels Šūmahers daudzus gadus pavadīja, milzu ātrumā traucoties pa "Formula 1" trasēm, un 2012. gadā sekmīgi pielika punktu savai sportista karjerai. Mihaela sieva Korina ticēja, ka viņas vīru pieskata sargeņģelis. "Es nekad nebiju iedomājusies, ka ar Mihaelu varētu notikt kas slikts."

Diemžēl tieši pirms 10 gadiem, 2013. gada 29. decembrī, Mihaela sargeņģelis bija zaudējis modrību un Šūmahers guva ļoti smagu galvas traumu, no kuras sekām joprojām nav atguvies.

Ja nebūtu ķiveres, būtu gājis bojā

Tas notika apstākļos, kas šķietami bija daudz mazāk bīstami par "Formula 1" sacensībām. Mihaels ar ģimeni bija devies atpūsties uz slēpošanas kūrortu Francijas Alpos.

Viņš slēpoja ar savu dēlu Miku, kuram tolaik bija 14 gadu. Mihaels nobrauca no izveidotās trases un ar slēpi uzbrauca uz sniega klāta akmens. Tas izraisīja kritienu, kura rezultātā Mihaels ar galvu ietriecās citā akmenī.

Šūmaheram bija slēpošanas ķivere, kas trieciena rezultātā bija pilnībā sadragāta. Ārsti pēc tam sprieda, ka bez ķiveres viņš būtu gājis bojā notikuma vietā.

Šūmahers ar helikopteru tika nogādāts slimnīcā, kur ārsti veica divas operācijas, lai glābtu viņa dzīvību. Šūmahers pēc tam vairākus mēnešus pavadīja komā, līdz viņa veselības stāvoklis pamazām uzlabojās un viņu varēja pārvest uz Šveici.

Mihaels ir citāds, bet viņš ir mums līdzās

Kopš tā laika viņš ar sievu dzīvo ģimenes īpašumā pie gleznainā Ženēvas ezera. Par viņa veselību rūpējas īpaši atlasīta mediķu komanda. 3. janvārī viņš varēs svinēt 55 gadu jubileju.

Šūmaheru ģimenes īpašums pie Ženēvas ezera Šveicē
Šūmaheru ģimenes īpašums pie Ženēvas ezera Šveicē

Mihaela sieva Korina ļoti rūpējas par ģimenes privātuma sargāšanu, tādēļ par Šūmahera veselības stāvokli zināms ļoti maz. Vācijas laikraksts "Bild" rakstīja, ka Šūmahers tiek vizināts ar "Mercedes AMG" auto, lai stimulētu viņa smadzenes ar pazīstamām autosacīkšu skaņām.

2021. gadā nāca klajā "Netflix" dokumentālā filma "Šūmahers", kurā Korina atklāja nedaudz vairāk par Mihaela dzīvi pēc traumas.

Mihaels Šūmahers ar sievu Korinu, 1995. gadā
Mihaels Šūmahers ar sievu Korinu, 1995. gadā

"Man pietrūkst Mihaela. Ne tikai man. Arī bērniem, ģimenei, viņa tēvam, visiem tuviniekiem.

Visiem pietrūkst Mihaela, bet Mihaels ir šeit. Viņš ir citāds, bet mums līdzās. Katru dienu viņš apliecina, cik stiprs patiesībā ir," stāstīja Korina.

"Mēs esam kopā, dzīvojam šajā mājā. Veicam terapiju. Mēs darām visu iespējamo, lai Mihaelam kļūtu labāk un viņš justos ērti."

"Mēs cenšamies turpināt savu dzīvi kā ģimene, kā to gribēja Mihaels. Un mēs turpinām savu dzīvi."

"Man ir ļoti svarīgi, lai Mihaela privātā dzīve būtu drošībā. Mihaels vienmēr mūs sargāja, un tagad mēs sargājam Mihaelu."

Korina vēsta, ka nevaino Dievu par notikušo nelaimi. "Tā bija ļoti liela neveiksme, kas katram var gadīties dzīvē."

Likteņa trieciens

Mihaels Šūmahers ir iegājis vēsturē kā viens no visu laiku izcilākajiem autosportistiem. Viņš septiņas reizes kļuvis par "Formula 1" pasaules čempionu. 2012. gadā, kad viņš beidza karjeru, Šūmaheram piederēja virkne "Formula 1" rekordu, bet kopš tā laika vairākus viņa rekordus ir pārspējis Luiss Hamiltons.

Mihaels Šūmahers ir viens no izcilākajiem braucējiem autosporta vēsturē
Mihaels Šūmahers ir viens no izcilākajiem braucējiem autosporta vēsturē

Tēva pēdās ir gājis Mihaela dēls Miks Šūmahers, kurš arī kļuva par "Formula 1" braucēju.

"Domāju, ka mēs ar tēvu varētu saprasties arī citos veidos. Jo mēs abi runājam vienā valodā, motosporta valodā. Mums būtu tik daudz, par ko parunāt," teicis Miks.

Arī Mihaela brālis Ralfs Šūmahers pārdzīvo par brāļa nelaimi. "Man pietrūkst vecā Mihaela. Dzīve dažkārt ir ļoti negodīga. Mihaelam vienmēr dzīvē bija veicies, bet tad notika šis traģiskais negadījums. Liktenis deva triecienu mūsu ģimenei."

Mihaelam Šūmaheram piešķirto balvu saņem sieva Korina, meita Džina un ģimenes draugs Žans Tots. Vāci...
Mihaelam Šūmaheram piešķirto balvu saņem sieva Korina, meita Džina un ģimenes draugs Žans Tots. Vācija, 2022. gads

Šūmaheru regulāri apciemo viņa senais draugs, bijušais "Ferrari" komandas priekšnieks Žans Tots. Viņš atzīst, ka Mihaela dzīve tagad ļoti atšķiras no tās, kāda bija viņa sportista karjeras laikā.

"Viņš vairs nav tas Mihaels. Viņš ir citāds. Viņu brīnišķīgi aprūpē sieva un bērni, kas viņu ļoti sargā," Tots stāstīja Francijas sporta laikrakstam "L’Equipe".

"Diemžēl pirms 10 gadiem viņš saņēma likteņa triecienu un vairs nav tas Mihaels, kuru mēs pazinām "Formula 1" laikos."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti