Karro veiksmīgs otrais brauciens ļauj sasniegt 13. vietu pasaules čempionāta posmā

Motokrosa braucējs Matīss Karro svētdien Nīderlandē izcīnīja 13. vietu pasaules čempionāta sestajā posmā prestižākajā MXGP klasē, informēja organizatori. Karro veiksmīgāks bija otrais brauciens, kurā viņš finišēja desmitais, savukārt pirmajā braucienā neizdevās tikt augstāk par 18.vietu.

Valkensvārdas trasē Karro nopelnīja 14 ieskaites punktus - trīs un 11 punktus atsevišķos braucienos. Uzvarēja Itālijas motobraucējs Antonio Kairoli, kurš pirmajā braucienā mērķa līniju sasniedza trešais, toties revanšējās ar uzvaru otrajā braucienā. Otro vietu ieguva beļģis Žeremijs van Horebēks, bet viņa tautietis Kevins Strijboss bija trešais.

Otrs Latvijas pārstāvis MXGP klasē Augusts Justs posmā ierindojās 27. vietā un ieskaites punktus nenopelnīja. Pirmajā braucienā viņš ierindojās 24.vietā un otrajā braucienā nestartēja.

Kopvērtējumā pasaules čempions Kairoli ir vadībā ar 267 punktiem. Karro saglabāja 17. vietu ar 68 punktiem, turpretim Justs ar iekrātiem 10 punktiem atkāpās uz 30. vietu.

Roberts Justs startēja MX2 klasē, kur ieņēma 21. vietu. Viņš saņēma trīs punktus par 18. vietu pirmajā braucienā un divus punktus par 19. vietu otrajā braucienā. Abos braucienos uzvarēja Džefrijs Herlingss no Nīderlandes un kļuva par līderi kopvērtējumā, kur Roberts Justs saglabāja 21. vietu.

Nākamais no sezonā paredzētajiem 18 posmiem solo klasēs risināsies pēc nedēļas Spānijā.

Savukārt blakusvāģu klasē kantētājs Elvijs Mucenieks svētdien Francijā beļģa Jana Hendriksa ekipāžas sastāvā ieguva otro vietu pasaules čempionāta otrajā posmā. Sacīkstēs Plomjēnā Hendrikss/Mucenieks pirmajā braucienā bija trešie, bet otrajā braucienā finišēja otrie. Holandieša Etjēna Baksa un kantētāja Kaspara Stupeļa duets ierindojās 12.vietā, braucienos ieņemot 24. un 5.vietu.

Uzvarēja pašreizējie pasaules čempioni beļģis Bens Adriaensens ar holandieti Benu van den Bogārtu, kuri pirmajā braucienā finišu sasniedza otrie, toties otrajā braucienā uzvarēja. Kopvērtējuma līderiem Adriaensenam/van den Bogārtam ir 91 punkts, un tuvākajiem sekotājiem Hendriksam/Muceniekam viņi ir priekšā 13 punktus. Bakss/Stupelis ieņem 4.vietu ar iekrātu 61 punktu.