No motokrosa pie dāmu kosmētikas: Karro pēc sportista gaitu finiša dodas jaunā virzienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Viens no pašmāju labākajiem motokrosa braucējiem Matīss Karro rudenī noslēdza profesionāla sportista karjeru, kurā viņš kļuva par Latvijas un Anglijas čempionu, kā arī uzvarēja pasaules junioru čempionātā un daudzās starptautiskās sacensībās. "Lokdauna" pirmajā dienā savu 30. dzimšanas dienu atzīmējis kā motokrosa trasēs finišējis vīrs, Karro turpmāk sevi pierādīs biznesā sieviešu kosmētikas nozarē. 

Pēdējos gados Matīsu vajāja traumas, un tas arī liedza viņam parādīt vislabāko sniegumu sacensībās, lai pilnībā realizētu savu potenciālu. Tikko mūža trešo gadu desmitu noslēgušais Matīss jau jūtas kā īsts veterāns, jo gaitas motosportā sāka trīsarpus gadu vecumā. Pirmajās sacensībās viņš startēja kā četrgadnieks, bet gadu vēlāk jau izcīnīja pirmo čempiona titulu Latvijas čempionātā. Tātad motosportā pavadīti 26–27 gadi, ko Matīss uzskata par ļoti ilgu laiku. 

Matīss Karro par karjeru motosportā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pirmie soļi motosportā Karro bija Biķernieku mežā – to viņš atceras pēc tēta stāstītā. Lai gan tik agrā vecumā sporta veida izvēle ir vecāku noteikta, Matīss ne mirkli nav uzskatījis, ka motosports viņam ticis kaut nelielā mērā uzspiests. Ar paša gribasspēku, ģimenes,  draugu un atbalstītāju palīdzību izdevās tikt līdz pasaules līmenim.

Matīss neslēpj, ka mērķi viņam, protams, bija daudz lielāki, nekā izdevās sasniegt.

"Kā zvaigznītes sastājās, tā bija," savas gaitas motokrosā izvērtēja Karro. 

Iespēja kā profesionālim ar motokrosu nopelnīt naudu Matīsam nebija prātā un nešķita interesanti. Pēc uzvaras 16 gadu vecumā pasaules junioru čempionātā parādījās iespēja Anglijas komandā startēt pasaules čempionātā pieaugušajiem, protams, bez kādas samaksas.

"Man bija mērķis braukt. Es gribēju braukt un pierādīt savu rezultātu," teica Karro. "Nauda – nē, ko es nopelnīšu, ko darīšu pēc tam, mani nekas tāds neinteresēja. Es gāju, dzīvoju šo brīdi, es baudīju jebkuru brīdi, kad tiku uz mocīša. Es gribēju būt pirmais, un mani neinteresēja, kas tur blakus ir par braucējiem."

Smagi savainojumi, nenoliedzami, pabojāja Matīsa karjeru un viņš neslēpj, ka motokross ir ļoti traumatisks sporta veids.

Karro atzīst, ka nemācēja finišēt otrais un bija gatavs vienmēr braukt uz maksimumu. Karjeras sākumā Matīss bija veiksmes krekliņā un traumas viņam gāja secen, taču pēc tam sākās liela savainojumu sērija, ar ko īsti vairs neizdevās tikt galā. Arī karjerā pēdējās sacīkstes beidzās ar kritienu un smagu traumu, pēc kuras arvien ir nepieciešama intensīva rehabilitācija.

Tas pamudināja Matīsu ieklausīties balsī no augšas, ka laiks motokrosā ir beidzies, un jāsper dzīvē nākamais solis. 

Neviens gan nebija spējis uzminēt, ka Karro savu vietu biznesā atradīs parfimērijā, virzot Latvijas tirgū sieviešu kosmētiku sejas ādas kopšanai.

Kontaktus Karro ieguvis, pateicoties motokrosam, tomēr savu sporta veidu uzskata par pārāk šauru jomu, lai tikai tajā arī paliktu pēc sportista gaitu noslēguma. 

Matīss kādās brīvdienās noteikti aizbrauks paskatīties motokrosa sacensības, bet trenera arods viņu nevilina. Pāris vecāki ir uzrunājuši Karro par savu dēlu trenēšanu, tomēr Matīss nejūt aicinājumu mācīt citus. Kādu padomu saviem draugiem treniņos viņš neliedz, bet tā ir vairāk draugu būšana.

Karro arī interesējās par iespēju piedalīties pašmāju sacensībās, bet kā bijušais profesionālis braukt kopā ar amatieriem  viņš varēs tikai pēc 40 gadu vecuma sasniegšanas. 

Atmiņā Matīsam ir palikusi uzvara pasaules junioru čempionātā, tomēr īpašas emocijas raisa dažādās komandās Anglijā piedzīvotais.

Bija sacīkstes, kur pusotrs simts latviešu trasē, atbalstot Karro, pārbļāva visus vietējo līdzjutēju tūkstošus. Katrā Anglijas čempionāta posmā bija vismaz pa kādam latviešu fanam īpašos kreklos un ar karogiem. Fani sacerēja Matīsam himnu, pēc sacīkstēm pulcējās pie sportista telts, kur katrs pa malciņam nobaudīja no čempiona šampanieša pudeles un notika kopīga fotografēšanās. Daudzi fani kļuva par Matīsa labiem draugiem, ar kuriem viņš arvien sazinās un viens otram izpalīdz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti