F-1 rada simtprocentīgi no bioloģiskiem atkritumiem izstrādātu degvielu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Pirmajā formulā (F-1) ir radīta otrās paaudzes biodegviela, kas simtprocentīgi iegūta no bioloģiskiem atkritumiem, vēstīja izdevums "Motorsport". Izstrādājot jaunas degvielas tehnoloģijas, F-1 vadība cer uz autosportā prestižākās sacensību sērijas nozīmīgu ieguldījumu vides ilgtspējā.

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) īstermiņā plāno sacīkšu degvielā palielināt obligātu bioloģiskās komponentes īpatsvaru, kā arī vēlas, lai F-1 nākamajā noteikumu izdevumā iekļautu degvielas standartus, kas paredzētu simtprocentīgu tās ieguves ilgtspēju. 

F-1 dzinēju piegādātāji ir aicināti izmēģināt jauno ražojumu un sniegt savu atzinumu, lai apliecinātu otrās paaudzes biodegvielas atbilstību izmantošanai sacīkšu automašīnās. 

FIA prezidents Žans Tods F-1 izmantojamas degvielas iegūšanu ilgtspējīgā ciklā no bioloģiskiem atkritumiem nosauca par nākamo attīstības soli, kas apvieno tehnikas veiktspēju un vides intereses. F-1 kā motoru sporta līderis uzņemas līdera lomu, lai  samazinātu autosporta ietekmi uz vidi un veicinātu zaļāku nākotni, piebilda Tods.

F-1 jau ir apņēmusies ne vēlāk kā 2026.gadā ieviest hibrīddzinēju tehnoloģijas. FIA iniciatīva paredz F-1 jau 2021.gadā panākt oglekļa neitralitāti, bet līdz 2030.gadam nodrošināt emisiju neto nulles līmeni. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti