Ar kuplu līdzjutēju skaitu Biķerniekos startē Latvijas rallijkrosa čempionāts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Līdz ar valdības atļauju atsākt sporta sacensības sezonu jūnijā sāka dažādās Latvijas autosporta disciplīnās. Jūlija pirmajā nedēļas nogalē sezonu sāk viena no masveidīgākajām disciplīnām, proti, rallijkross, kas allaž pulcē kuplu dalībnieku pulku. Organizatoriem šogad jālauza galva ne tikai par trases sagatavošanu, bet arī, kā labāk kontrolēt skatītāju plūsmu trases teritorijā, savukārt paši braucēji ar nepacietību gaida iespēju atkal pagrūstīties trasē ar savām mašīnām. 

Latvijas autosports šogad pieredzējis, ļoti iespējams, lielāko sacensību pauzi visā savā pastāvēšanas vēsturē. Sestdien un svētdien Biķernieku trasē neierasti vēlu sāksies Latvijas rallijkrosa čempionāta sezona. Šīs būs pirmās sacensības, kuras drīkstēs apmeklēt jau līdz 1000 skatītājiem. 

Biķernieku trasē sākas Latvijas rallijkrosa sezona
00:00 / 04:24
Lejuplādēt

Organizatori informē, ka uz sacensībām Rīgā ieradīsies apmēram 140 sportistu no Latvijas un citām Ziemeļeiropas valstīm. Viens no posma rīkotājiem Jānis Bergs pastāstīja, ka organizēšanas procesā, iespējams, sarežģītākais uzdevums bija pareizi izprast visus drošības noteikumus un organizēt skatītāju plūsmu trasē. Par lielu plusu Bergs nosauca vietu numerāciju Biķernieku lielajā skatītāju tribīnē, kas ļaus organizatoriem izvietot līdzjutējus, ievērojot pandēmijas dēļ noteiktās epidemioloģiskās prasības.

Autosporta specifikas dēļ tas nereti pārvēršas par visas ģimenes brīvā laika pavadīšanas veidu.

Viena no Latvijas autosportā kuplākajām ģimenēm ir Spīķu ģimene, kas atsevišķās sacensībās piedalās pat ar septiņām mašīnām. Biķerniekos gan startēs tikai viens no ģimenes pārstāvjiem. Vairākkārtējs Latvijas čempions Juris Spīķis Latvijas Radio pastāstīja, ka viņš šogad sagatavojis jaunu, starptautiska līmeņa sacensību mašīnu ar mērķi startēt ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas līmeņa sacensībās.

"Mērķis ir Eiropa, bet nav skaidrs par kalendāriem, kas ik pēc laika mainās," teica Spīķis. "Nobraukšu pirmo [Latvijas čempionāta] posmu, tad domāšu par Eiropu."

Dažādās autosporta disciplīnās ik pa brīdim parādās pa kādai dāmai, sacīkšu trasēs sevi apliecinot no labākās puses. Iepriekš autokrosā ar panākumiem startējusi Beāte Klipa, tāpat par sevi runāt likusi autošosejas braucēja Patrīcija Stalidzāne, kura startē sacensībās Vācijā.

Oficiālās rallijkrosa sacensībās debiju piedzīvos 15 gadus vecā Maija Stakena, kura sevi pierādīja rallijkrosa testos jūnijā,

bet iepriekš viņa ar labiem panākumiem startējusi standartauto sacensībās. Stakena sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka rallijkrosa disciplīna viņai šķitusi interesanta, tāpēc tajā lemts izmēģināt spēkus. "Man ir sajūta, ka tas ir tieši tas, ko es gaidīju un ko es gribētu darīt nākotnē," savu interesi par rallijkrosu raksturoja Stakena. 

Sacensību pirmajā dienā sestdien notiks Latvijas čempionāta posms, savukārt svētdien sportisti sacentīsies Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Ziemeļeiropas zonas (NEZ) Baltijas rallijkrosa čempionātā, kā arī Lietuvas čempionāta ieskaitē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti