Sporta ziņas

Latvijas hokeja izlase otro dienu pēc kārtas tiekas ar Austriju

Sporta ziņas

Finālsērijā par zeltu tiksies ierastie pretinieki - "Riga FC" un "RFS Futsal"

Šovasar Latvijā pirmo reizi pasaules čempionāts rallijā

Skatāmas sacīkstes stundas garumā. WRC posmā Rīgā tiecas mainīt priekšstatus par ralliju

Pasaules rallija čempionāta (WRC) sacīkstēs Latvijā organizatori pirmajā ātrumposmā Rīgā gatavo iespēju skatītājiem nepārtraukti stundas garumā sekot automašīnām trasē, līdz ar to mainot priekšstatu par ralliju kā līdzjutējiem vērošanai klātienē ne tik pateicīgu autosporta disciplīnu. 

ĪSUMĀ:

  • Rallija pasākumi Rīgas centrā sāksies jau nedēļu pirms sacensību sākuma
  • Pirmais ātrumposms risināsies skatītājiem labi pārskatāmajā Biķernieku trasē
  • Organizatori visu plānu gatavošanu ir pabeiguši, atliek strādāt to īstenošanai
  • Rīkotāji dalībnieku vidū gaida vairākas Latvijas ekipāžas, oficiāls apstiprinājums varētu būt tuvākajās nedēļās
  • Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pārstāvji gandarīti par Rīgā un Biķernieku trasē redzēto

WRC posms Latvijā notiks pirmo reizi, sacīkstēm lielākoties Kurzemes ceļos risinoties no 18. līdz 21. jūlijam. Līdzjutējiem rallija aktivitātēs būs iespēja iesaistīties jau nedēļu iepriekš, kad Rātslaukumā Rīgā atrādīs Latvijas ekipāžu spēkratus un būs iespēja neformālā gaisotnē tikties ar autosportistiem, piektdien pastāstīja rallija organizatoru uzņēmuma direktors Raimonds Strokšs.     

WRC Latvijas rallija rīkotāji iepazīstina ar pirmo ātrumposmu Rīgā
00:00 / 03:57
Lejuplādēt

Vai Rīgā vēl kādreiz notiks WRC posms, pašlaik nav iespējams pateikt, tādēļ rīkotāji ir apņēmušies nodrošināt līdzjutējiem maksimāli plašu pieredzi. Strokšs pastāstīja, ka ne absolūti visas ieceres izdosies realizēt, jo savus nosacījumus izvirzīja budžeta iespējas, tomēr būtisku ietekmi uz iespējām pilnvērtīgi izbaudīt ralliju tas neatstās. Strokšs sagaida, ka

skatītāju unikālajā rallijā būs ļoti daudz, jo par to liecina biļešu pārdošanas tendences. 

Rallija sākums ar pirmo ātrumposmu ir paredzēts Biķernieku trasē, kur pirms starta automašīnā "Latvija" visus pilotus izvedīs goda aplī, lai viņi varētu sasveicināties ar līdzjutējiem. Ātrumposma maršruts būs sarežģītā konfigurācijā, ietverot gan kartinga trasi, gan spīdveja stadionu un rallijkrosa trases posmus. Strokšs uzsvēra, ka tāds risinājums izvēlēts, lai skatītājiem tribīnēs WRC mašīnas viena pēc otras būtu redzamas nepārtraukti stundas garumā. 

WRC Latvijas rallija Biķernieku ātrumposma shēma
WRC Latvijas rallija Biķernieku ātrumposma shēma

Sēdvietās Biķernieku trasē varēs izvietoties 10 000 skatītāju, kā arī pie Raganu katla līkumiem ir paredzēta līdzjutēju zona bez sēdvietām, toties ar īstu festivāla gaisotni. Mašīnas trasē brauks ar grants riepām, kas nodrošinās jaudīgus lēcienus, bet citur trasē uz asfalta pilotiem būs jārēķinās ar būtisku slīdēšanu. 

Savukārt nedēļu pirms rallija atklāšanas ikviens būs aicināts 11. jūlijā vēlā ceturtdienas pēcpusdienā Rātslaukumā satikt Latvijas ekipāžas un aplūkot viņu automašīnas, kā arī kopīgi nofotografēties un saņemt autogrāfus. Būs izveidota arī imitēta ātrumposma starta vieta, un ekipāžas pārbrauciena režīmā dosies uz AB dambi, lai nofotografētos pie Latvijas karoga. Organizatori aicinās pasākumā pievienoties arī ārzemju pilotu komandas. 

Arī sacīkšu dienā visas mašīnas būs apskatāmas Rātslaukumā, kam sekos ekipāžu fotografēšanās pie Brīvības pieminekļa, un tālāk spēkrati policijas eskorta pavadībā dosies uz ātrumposma startu Biķerniekos. Pēc ātrumposma automašīnas paliks pa nakti novietotas dalībnieku zonā Rātslaukumā, līdz nākamajā rītā tiks vestas uz Liepāju.

Aprīļa sākumā līdz rallija startam ir vairs tikai nedaudz vairāk kā 100 dienu, un rīkotājiem visi plāni ir apstiprināti, tādēļ ideju posms ir noslēdzies un atliek strādāt to īstenošanai. 

"Šobrīd mums viss ir skaidrs, kas kā notiks," pastāstīja Strokšs. "Mūsu izpratnē viss notiek jau parīt."

Latvijas rallija nolikumu Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) mājaslapā publicēs 18. maijā, savukārt jūnija vidū kļūs zināms precīzs dalībnieku saraksts. Strokšs nešaubās, ka dalībnieku vidū būs arī vairākas Latvijas ekipāžas, bet oficiāls apstiprinājums tam varētu būt pāris nedēļu laikā. 

Vairākkārtējais Latvijas čempions rallijā Matīss Mežaks piektdien sarunā ar Latvijas Radio apstiprināja, ka noteikti gatavojas piedalīties WRC posmā. Mežaks brauks ar "Škoda Fabia Rally2" automašīnu, kas ir mūsdienīga un starptautiskām augsta līmeņa sacensībām atbilstoša tehnika.

Rīkotājiem Latvijā jārēķinās arī ar izaicinājumiem, piemēram, pasākuma apdrošināšanu, atzina Strokšs. Viņš uzsvēra, ka tāda visaptveroša un liela seguma nevienam pasākumam Latvijā nav bijis, bet ar partneru palīdzību risinājumi tiks rasti.

Rīgā un Biķernieku trasē ir paviesojušies FIA pārstāvji, kas pēc redzētā atzina, ka pasaules rallija čempionāts noteikti grib Latvijā būt. Tas paver iespējas būtiskai publicitātei – pēc rīkotāju informācijas, katram WRC posmam televīzijā vidēji seko 80 miljoni skatītāju un vēl lielāka auditorija ir sociālajos medijos. 

KONTEKSTS:

WRC 2024. gada sezonā tāpat kā pērn ir iekļauti 13 posmi Eiropā, Āzijā, Āfrikā un Dienvidamerikā. Lielākā daļa sacīkšu, tostarp 8. posms Latvijā, notiks grants seguma ceļos. Latvijā ralliju organizē uzņēmums "RA Events" ar Raimondu Strokšu pie vadības grožiem.

Latvija 2024. gadā pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu rīkos pirmo reizi. Sagaidāms, ka Latvijas ātrie ceļi būs izaicinājums dalībniekiem, kuru starpā varētu būt arī ekipāža Mārtiņš Sesks/Renārs Francis.

Posma rīkošanai Latvija ir gatava atvēlēt vismaz līdz 2,45 miljoniem eiro. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ieņēmumus no pasākuma prognozē vismaz 16,8 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti