Sporta ziņas

Siguldā aizrit Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā

Sporta ziņas

Eiropas čempionāts biatlonā junioriem

Oficiāli apstiprināts - nākošgad būs WRC ralija posms Latvijā

Latvija 2024. gadā rīkos pasaules čempionāta posmu rallijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvija 2024. gadā rīkos pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu, piektdien, 17. februārī, Latvijas WRC posma izziņošanas pasākumā atklāja autosporta sacensību organizatora "RA Events" vadītājs Raimonds Strokšs. 

ĪSUMĀ:

  • "RA Events" izpildījis visus priekšnoteikumus, lai Latvija kļūtu par WRC rīkotājvalsti.
  • Latvijas WRC posms nesīs "Tet Rally Latvia" nosaukumu.
  • Organizatori parakstījuši līgumu par posma rīkošanu Latvijā 2024. gadā. 
  • Posms paredzēts Rīgas un Liepājas teritorijā, kā arī Talsu, Kuldīgas, Tukuma un Dienvidkurzemes novados.
  • Konkrēts posma norises datums taps zināms, kad apstiprinās 2024. gada WRC kalendāru. 
  • Paredzams, ka izvēlētajās posma norises vietās sacīkstes notiks arī leģendāros Latvijas ralliju ātrumposmos.
  • Rīgā sacensības paredzētas Biķernieku trasē.
  • Atbildīgās ministrijas pārstāvji, WRC rīkotāji un pašmāju organizatori neslēpj – priekšā vēl daudz darāmā.

Strokšs norādīja, ka posma rīkotāji valdības uzdevumā parakstījuši līgumu par posma organizēšanu 2024. gadā. Latvijas WRC posms nesīs "Tet Rally Latvia" nosaukumu.

Organizatori informēja, ka starptautisku autosporta sacensību rīkotājs Latvijā “RA Events” ir izpildījusi visus tai izvirzītos priekšnoteikumus, lai Latvija paplašinātu sadarbību ar Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallija čempionāta un FIA pasaules rallija čempionāta rīkotājorganizāciju “WRC Promoter”, ļaujot Latvijai kļūt par WRC rīkotājvalsti un turpināt darbu pie 2024. gada WRC posma “Tet Rally Latvia” sarīkošanas.

“RA Events” norādīja: “Šobrīd sperts vēl viens nozīmīgs solis, lai vēl vairāk nostiprinātu Latvijas vārdu pasaules autosporta apritē.”

Latvija būs 37. valsts, kurā kādreiz norisinājies WRC posms. WRC Latvijas posma norise paredzēta īpaši plašā valsts teritorijā. Lai sarīkotu WRC standartiem atbilstošu sportisko distanci, kas ātrumposmos vien sasniedz 300 kilometru garumu, sacensību maršruts dalībniekus un skatītājus vedīs cauri arī Rīgai, Liepājai, kā arī Talsu, Kuldīgas, Tukuma un Dienvidkurzemes novadam.

Konkrēts posma norises datums taps zināms, kad FIA apstiprinās 2024. gada WRC kalendāru. 

Strokšs sarunā ar portālu LSM.lv norādīja, ka izvēlētajās posma norises teritorijās sacensības aizritēs arī leģendāros Latvijas ralliju ātrumposmos. Tāds varētu būt, piemēram, Strazdes ātrumposms Talsu apkārtnē ar labi zināmo Strazdes tramplīnu. 

Savukārt Rīgā sacensības paredzētas Biķernieku trasē, norādīja Strokšs, uzsverot, ka vēlas pasaulei parādīt unikālo trasi galvaspilsētas robežās. 

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs atzīmēja, ka posma sagatavošanai atlicis nedaudz vairāk par gadu, tāpēc vēl jāiegulda daudz darba gan valdībai, gan ministrijām, gan pašvaldībām.

Arī Strokšs atzina, ka priekšā vēl daudz darāmā: “Neliegšos, ka darāmo darbu būs daudz, bet esmu pārliecināts, ka, turpinot strādāt ar tik pat augstu entuziasmu un degsmi kā visus šos iepriekšējos gadus, mēs spēsim pārvarēt jebkuru izaicinājumu, lai Latvijā sarīkotu varenu WRC ralliju.” 

Tikmēr pasaules čempionāta rīkotājkompānijas “WRC Promoter” vecākais direktors sporta jautājumos Peters Tūls norādīja, ka posma sarīkošanas uzticēšana Latvijai uzskatāma par gan augstu iepriekš paveiktā novērtējumu, gan augstu uzticības kredītu. 

“Viens no “WRC Promoter” ilgtermiņa mērķiem bijis nodrošināt iespēju kādam no Eiropas rallija čempionāta posmiem tikt iekļautam arī WRC kalendārā. Ņemot vērā, ka mūsu pārraudzībā šobrīd atrodas abi šie čempionāti, mums ir unikāla iespēja novērtēt visus šos posmus un sniegt nepieciešamo atbalstu, ja kādā no rallijiem saredzam turpmākas izaugsmes potenciālu un iespēju tam kļūt par pastāvīgu WRC daļu. Novērtējot gan rallija augsto sportisko un organizatorisko kvalitāti, par kuru jau vairāku gadu garumā esam pārliecinājušies sekojot līdzi Eiropas čempionāta norisēm, gan Latvijas valdības augsto ieinteresētībai rallija disciplīnas turpmākā izaugsmē, esam izvēlējušies “Tet Rally Latvia” kā pirmo no posmiem, kam sniegt šādu iespēju, apliecināt sevi jaunā organizatoriskā līmenī, sarīkojot nu jau WRC kvalitātes latiņai atbilstošas sacensības,” atzīmēja Tūls.

Piektdien tika publiskota arī plānotā WRC posma vizuālā identitāte, kas sevī iekļauj gan Latvijai zināmos dzintara elementus, stilizētu Latvijas valsts robežlīniju, kā arī nepabeigtu apli, kas “sevī iemieso rallijam tik raksturīgo dinamiku un nerimtīgo kustību uz priekšu”, norādīja organizators.

Par starptautisku autosporta sacensību rīkotāja RA Events darbības sākumu uzskatāms 2009. gads, kad pirmo reizi šīs komandas vadībā tika sarīkots Latvijas rallija čempionāta posms “Rally Talsi”. Kopš 2013. gada uzņēmuma pārraudzībā atrodas pilnvērtīga FIA Eiropas rallija čempionāta posma “Tet Rally Liepāja” organizēšana, bet no 2016. līdz 2022. gadam Latvijā, Biķernieku trasē, veiksmīgi sarīkots arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms “World RX of Rīga-Latvia”.

Jāatgādina, ka vēl pirms WRC uzņemšanas, šogad no 16. līdz 18. jūnijam norisināsies Eiropas rallija čempionāta posms “Tet Rally Liepāja”, kura sportiskais maršruts vedīs cauri Tukuma, Talsu, Kuldīgas un Dienvidkurzemes novadiem, iekļaujot arī Liepājas pilsētu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti