Sporta ziņas

Pasaules kausa biatlonā 1+1 jauktā stafete un Jauktā stafete

Sporta ziņas

Baltijas handbola līgas spēle vīriešiem "ASK Zemessardze/LSPA" - HC "Dragunas"

Kamaniņbraucēji Vītola un Aparjods uzvar Pasaules kausa izskaņā Siguldā, stafetē Latvijai sudrabs

Kamaniņbraucēji Vītola un Aparjods uzvar Pasaules kausa izskaņā Siguldā, stafetē Latvijai sudrabs

Latvijas kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola svētdien Siguldas trasē nodrošināja uzvaru sezonā pēdējās individuālajās sacensībās sievietēm, savukārt vīriešu konkurencē labākais bija Kristers Aparjods. Dienas izskaņā latvieši finišēja otrie stafetē. 

(papildināts ar Latvijas sportistu teikto)
Sievietēm pēc dienu iepriekš aizvadītā pirmā brauciena Vītola bija otrā, bet ar svētdien sasniegto rezultātu izcīnīja vietu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Sezonā pirmo uzvaru Vītolai nodrošināja finišs divu braucienu summā pēc minūtes un 23,176 sekundēm. Abas pārējās godalgotās vietas ieguva vācietes - Anna Bereitere uzvarētājai zaudēja 0,074 sekundes, savukārt Merle Frēbele bija visātrākā otrajā braucienā un summā no Vītolas atpalika 0,115 sekundes. Vītola otrajā braucienā bija otrā ātrākā.

Vītola pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijai priecājās par labāku un tīrāku braucienu, lai arī gluži ideāls tas nebija. 

"Varbūt startiņš neizdevās, kā es gribēju, bet ir labi," teica Vītola.

Sigita Bērziņa ieguva 5. vietu, Kendija Aparjode pēc neveiksmīgāka otrā brauciena atkāpās uz septīto pozīciju, savukārt Zane Kaluma noslēdza labāko duci. 

Sievietes pirmo braucienu aizvadīja sestdien, kad Vītola ieguva otro vietu aiz līderes vācietes Jūlijas Taubicas, bet Sigita Bērziņa noslēdza pirmo trijnieku. Kendija Aparjode bija piektā, savukārt Zane Kaluma - 15. vietā. Taubica svētdien brauca līderes godā, bet pēc neveiksmīga brauciena summā atkrita uz 9. vietu. 

Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā Aparjode pakāpās uz 4. vietu, turpretim Taubica jau pirms pēdējām sacīkstēm bija garantējusi uzvaru ar drošu pārsvaru pār konkurentēm.

Vēlāk svētdien otrajā braucienā vīriešiem Aparjods sasniedza labāko rezultātu un nodrošināja uzvaru summā, lai gan pēc pirmā brauciena bija ārpus līderu trijnieka.

Uzvaru Aparjodam nodrošināja summā sasniegtais rezultāts viena minūte un 35,169 sekundes. Aparjoda tuvākais konkurents vācietis Fēlikss Lohs atpalika 0,146 sekundes un bija otrais, turpretim Austrijas kamaniņbraucējs Niko Gleiršers uzvarētājam zaudēja 0,245 sekundes, sasniedzot 3. vietu. 

Aparjods par uzvaru bija gandarīts un intervijā Latvijas Televīzijai paskaidroja, ka nebija slikts arī iepriekšējais brauciens sestdien, kad rezultāts uz tablo tomēr neatbilda viņa cerībām. Tādēļ svētdien Kristers noskaņojās uz maksimumu, lai spētu ielīksmot gan sevi, gan trasē pulcējušos līdzjutējus. 

"Tāda mazuma piegarša pēc vakardienas bija," atzina Aparjods. "It kā normāls brauciens vizuāli, un pašam [tā] likās, bet kaut kā nedaudz par lēnu, un ne tā, kā pašam gribējās ieraudzīt tos ciparus finišā. Līdz ar to nācās kaut ko nedaudz pamainīt."

Gints Bērziņš sacensības noslēdza 6. vietā, savukārt Kaspars Rinks ieņēma 9 .vietu. 

Nestartēja Pasaules kausu jau iepriekšējā nedēļas nogalē nodrošinājušais vācietis Makss Langenhāns. Aparjods sezonas kopvērtējumā saglabāja 2. vietu. 

Aparjods pēc pirmā brauciena ierindojās uzreiz aiz līderu trijnieka, Kaspars Rinks ieņēma septīto vietu, Gints Bērziņš - devīto un Roberts Dreimanis 21.vietu. Līderpozīcijas nodrošināja itālietis Dominiks Fišnallers, kurš pēc otrā brauciena atkāpās uz 4. vietu.

Sezonas izskaņā komandu stafetē Latviju pārstāvēja visi posmā trīs zelta godalgas ieguvušie sportisti - Vītola, Aparjods un vīriešu Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kā arī sieviešu divnieks Anda Upīte/Zane Kaluma. 

Stafetē uzvarēja Vācijas komanda Bereitere, Lohs, Tobiass Vendls/Tobiass Arlts un Jesika Degenharte/Šeijena Rozentāle, kam latvieši zaudēja 0,141 sekundi.

Septiņu komandu konkurencē trešie bija amerikāņi. 

Aparjods pēc stafetes intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka aizvadītajā sezonā pirmo reizi stafeti papildināja sieviešu divnieki, un Latvijas komandas iespētais būs labs pamats spožākam turpinājumam. 

Sezonas kopvērtējumā Latvija stafetē ierindojās uzreiz ar laureātu trijnieka, bet uzvarēja Vācija. 

Divnieku vīriešu ekipāžu konkurencē sestdien Bots/Plūme svinēja Siguldā trešo uzvaru pēc kārtas un  Pasaules kausa sezonu noslēdza 3. vietā kopvērtējumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti