"Ventspils" LIBL spēlē atspēlējas un pieveic "TalTech"

Pasaules kauss biatlonā masu starts vīriešiem un sievietēm

Bots/Plūme Siguldā uzvar Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā un kopvērtējumā ieņem 3. vietu

Kamaniņu divnieks Bots/Plūme izcīna uzvaru Pasaules kausa posmā Siguldā

Latvijas kamaniņu braucēju divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Siguldā notiekošajā Pasaule kausa posmā izcīnīja uzvaru, liecina organizatoru informācija.

Bots/Plūme pirmajā braucienā trasi nobrauca 41,412 sekundēs, uzrādot labāko rezultātu, un arī otrajā braucienā Latvijas vadošais divnieks bija labākie, trasi veicot 41,503 sekundēs.

Divu braucienu summā viņi kļuva ar uzvarētājiem, uzrādot laiku minūte un 22,915 sekundes.

Otrajā vietā ierindojās vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, no Latvijas ekipāžas atpaliekot 0,095 sekundes, bet trešajā vietā – austrieši Jurijs Gats/Rikardo Šepfs.

Latvijas divnieki Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās astotajā vietā, bet Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs, otrajā braucienā piedzīvojot kritienu, ieņēma 18.vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā uzvaru ar 966 punktiem nodrošinājuši austrieši Tomanss Šteijs/Volfgangs Kundls, otrie ar 885 punktiem ir Vendls/Arlts, bet trijnieku ar 876 punktiem noslēdz Bots/Plūme.

Tikmēr dāmu divnieku sacensībās sestdien Anda Upīte/Zane Kaluma ierindojās sestajā vietā, bet Vitkorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna piedzīvoja kritienu otrajā braucienā.

Par posma uzvarētājām kļuva vācietes Jesika Dēgenharta/Šaijena Rozentāla, kuras divu braucienu summā finišēja minūtē un 24,648 sekundēs. Otrās palika vācietes Dajana Eitbergere/Saskija Širmere, bet trijnieku noslēdza austrietes Selīna Elge/Lara Kapa.

Upīte/Kauma no uzvarētājām atpalika 0,535 sekundes, ieņemot sesto vietu deviņu ekipāžu konkurencē.

Siguldā tika izmēģināts jauns formāts sacensībām – dāmām aizvadīt pirmo braucienu sestdien, bet otro – svētdien. Latvijas kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola sestdien ieņēma otro vietu, Sigita Bērziņa – trešo, Kendija Aparjode piekto, bet Zane Kaluma 15 vietu pēc pirmā brauciena.

Sestdien pēc pirmā brauciena līderpozīcijās bija vāciete Jūlija Taubica. Viņa trasi veica 41,487 sekundēs. Vītola līderei zaudē 0,198 sekundes, Bērziņa - 0,234 sekundes, Aparjode - 0,275 sekundes, bet Kaluma - 0,610 sekundes.

Tādā pašā formātā sestdien sacensības aizvadīja arī vīri, veicot tikai vienu braucienu. Pēc tā Kristers Aparjods ir ceturtais, Kaspars Rinks ieņem septīto vietu, Gints Bērziņš - devīto un Roberts Dreimanis – 21.vietu. Labākais brauciens padevās itālim Dominikam Fišnalleram, kurš trasi veica 47,565 sekundēs.