Šveice
Šveice
Norvēģija
Norvēģija
Līdz video tiešraidei:
Slovākija
Slovākija SVK
Vācija
Vācija GER
Čehija
Čehija CZE
Somija
Somija FIN
Zviedrija
Zviedrija SWE
ASV
ASV USA
Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda
Kanāda CAN

Vairāk

Starptautiskajai Hokeja federācijai kongresā jālemj par 2023.gada čempionāta rīkotājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Somijā ceturtdien sākas Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongress, kur būs arī jālemj, kam uzticēt Krievijai atņemtā 2023. gada pasaules čempionāta rīkošanu. Somijas pilsētas Tamperes un Rīgas vienotā kandidatūra ir galvenā pretendente, tomēr no cerībām neatsakās arī Ungārijas un Slovēnijas duets.

IIHF iepriekš vēstīja, ka pēc Ungārijas un Slovēnijas atteikuma vienīgā kandidatūra ir Tampere un Rīga. Trešdien gan kļuva zināms, ka Ungārija un Slovēnija tomēr vēlas pretendēt uz turnīra rīkošanu. IIHF padomes loceklis Viesturs Koziols aģentūrai LETA apliecināja, ka Ungārijai un Slovēnijai būs iespēja IIHF kongresā prezentēt savu kandidatūru.  

Hokejā jālemj par 2023.gada pasaules čempionāta norises vietu
00:00 / 03:32
Lejuplādēt

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis sarunā Latvijas Radio atzina, ka vēl nav zināms, kādus ieteikumus kongresam sniegs IIHF padome. Lēmums par čempionāta rīkotājiem jebkurā gadījumā būs IIHF kongresa ziņā, bet potenciālajiem organizatoriem būs jāuzņemas atbildība par veiksmīgu turnīra norisi, uzsvēra Kalvītis. 

LHF ceturtdien informēja, ka Latvijas un Somijas kopīgais pieteikums ir vienīgais oficiāli IIHF apstiprinātais piedāvājums rīkot 2023. gada pasaules čempionātu. 

Rīgas un Tamperes pieteikumu ceturtdien IIHF kongresā prezentēja 2022. gada pasaules čempionāta orgkomitejas prezidents Harri Nummela, LHF prezidents Aigars Kalvītis un IIHF padomes locekļi Heiki Hietanene un Viesturs Koziols. 

Ungārijas un Slovēnijas pieteikuma stiprā puse varētu būt IIHF vēlme paplašināt elites čempionāta rīkošanas ģeogrāfiju, tomēr nenoteiktība piedāvājuma virzīšanā var raisīt šaubas par tā nopietnību. Savukārt Tamperē pasaules čempionāts notiek 2022. gadā, bet Rīga bija galvenā IIHF turnīra mājvieta pirms gada.

Tamperes un Rīgas kopīgais piedāvājums paredz Latvijā aizvadīt vienas grupas turnīru un divus ceturtdaļfinālus, bet visas pārējās spēles risinātos Somijā. 

Par 2023. gada čempionāta mājvietu IIHF kongresā lems piektdien. 2023. gadā pasaules čempionāts plānots no 12. līdz 28. maijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti