Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Skatītāji Latvijas futbola spēlēs pulcējas aiz sētas

Pasaules čempionāta oficiālās dziesmas autore Māra Upmane-Holšteina: Hokejs vieno

Pārbaudīts uz bērniem. Pasaules hokeja čempionāta oficiālā dziesma pacilās un iedvesmos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pasaules hokeja čempionātam Rīgā būs sava oficiālā dziesma "For Glory and Joy" (Slavai un priekam), kuras autore Māra Upmane-Holšteine ir pārliecināta par jaunajam muzikālajam veikumam gaidāmajiem panākumiem, jo viņas ģimenē skaņdarbs ir guvis bērnu atsaucību. 

Arī Upmane-Holšteine savulaik ir braukusi kopā ar klasesbiedriem sagaidīt hokeja izlasi pēc spēlēm un viņa saskata, ka ar oficiālo čempionāta dziesmu ir piepildījusi mazo bērnības sapni par klātbūtni. Mājās Upmanei-Holšteinei trīs bērni, uz kuriem pārbauda visas dziesmas.

"Ja viņi [bērni] dejo, tātad dziesmai ir hita potenciāls. Un pie šīs dziesmas mani bērni dejo, tā ka es uzskatu, ka dziesma ir izdevusies," priecājās Upmane-Holšteine. "Gribētu, lai tā [dziesma] ir iedvesmojoša, pacilājoša, prieku nesoša, enerģiju dodoša un tāda, kas modina."

Pat tie, kas nav hokeja fani, sirdī zina, ka valstsvienības spēles Latvijai ir būtiskas, uzsvēra Upmane-Holšteine. Viņa uzskata, ka arī eseju var rakstīt par noteiktu tēmu, tādēļ dziesmu neuzskata par neitrālu pasūtījuma darbu.

"Šajā pavasarī tā arī jūtos, ka ir notikušas kādas iekšējas uzvaras manī un viss tik loģiski sasaistās kopā," paskaidroja autore. "Ja šī dziesma varētu dzīvot pirmkārt kā hokeja čempionāta oficiālā dziesma, bet otrkārt tomēr kā atsevišķa dziesma, kas spēj iedvesmot, tas būtu ideālais, un ko es tiektos."

Čempionāta organizatori meklēja dziesmu, kas skanētu plašā auditorijā un ar ko Latvija varētu lepoties, sacīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols. Dziesma spēļu arēnās skanēs ievadā pirms katras spēles. 

Savukārt dziesmas videoklipa producents Ivo Ceplevičs pastāstīja, ka uz filmēšanos Rīgā, Jūrmalā un Olainē ģimenes brauca no Talsiem, Valmieras, Murjāņiem un Lubānas, kā arī citām Latvijas vietām. Lai gan klipā viņu ieguldījums būs redzams tikai dažas sekundes, tas ģimenes neapturēja, jo celties piecos no rīta un braukt uz treniņiem hokejā ir ikdienā pierasta lieta. 

Upmane-Holšteine sagaida, ka čempionāta oficiālā dziesma ikvienam būs enerģijas deva uzvaras gribai. Dziesmas prezentācija paredzēta trešdien, 21.aprīlī. 

KONTEKSTS:

Pasaules hokeja čempionāts Rīgā risināsies no 21. maija līdz 6. jūnijam, piedaloties 16 valstsvienībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti