ASV USA
Latvija LVA
Zviedrija SWE

Kazahstānas hokejisti «bullīšos» pieveic slovākus, Latvijai rezultāts pateicīgs

Kazahstānas valstsvienība piektdien Rīgā pēcspēles metienos ar 4:3 uzvarēja Slovākijas hokejistus pasaules čempionāta spēlē. Slovāki pamatlaikā izglābās no zaudējuma un ar to saglabāja praktiskas cerības tikt ceturtdaļfinālā.

Dalību ceturtdaļfinālā Slovākijas izlase varētu nodrošināt, ja atlikušajās divās spēlēs grupā uzvarēs slovēņus un norvēģus, bet Latvija negūs vairāk kā trīs punktus spēlēs pret Kazahstānu un Šveici. Teorētiskas izredzes ir arī Norvēģijas izlasei, kam gan jāspēlē arī pret Čehiju un Kanādu. Tāpat arī Kazahstānai cerības vēl nav zudušas.

Pirmās trešdaļas epizodes

Slovāki pirmajā trešdaļā vairāk uzbruka un Patriks Kohs piecas minūtes pirms pārtraukuma atklāja rezultātu.

Otrās trešdaļas epizodes

Turpretim otrajā periodā Kazahstānas izlase pārliecinoši revanšējās, sešās minūtēs izvirzoties vadībā 3:1. Romans Starčenko panāca izlīdzinājumu, Valērijs Orehovs izvirzīja kazahus vadībā, bet trešos vārtus guva Jevgēņijs Rimarevs, realizējot skaitlisko vairākumu.

Pēdējās trešdaļas, papildlaika un pēcspēles metienu epizodes

Slovākiem pēdējās trešdaļas vidū ātrā uzbrukumā rezultāta starpību samazināja Rihards Panīks, bet trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Pavols Regenda atjaunoja neizšķirtu, trešo reizi pārspējot teicamu spēli aizvadījušo vārtsargu Andreju Šutovu. Slovāki pamatlaikā divreiz vairāk meta pa vārtiem (49:22).

Pēcspēles metienos Kazahstānas hokejisti pārliecinoši realizēja visus četrus mēģinājumus.

Latvijas izlase iepriekš piektdien uzvarēja slovēņus (3:2), bet tas vēl nenodrošina dalību ceturtdaļfinālā. Turnīra līdzšinējā gaita liecina, ka tieši slovāki ir sīvākie Latvijas hokejistu konkurenti cīņā par pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu.

Grupas turnīra izskaņā Latvijas izlase sestdien mērosies spēkiem ar Kazahstānas valstsvienību un otrdien spēlēs pret Šveici. Grupas četras spēcīgākās komandas spēlēs ceturtdaļfinālā.

Ungārijas un Somijas spēles epizodes

Otrā grupā Tamperē dienas pirmajā spēlē mājinieki somi bez sarežģījumiem pieveica Ungārijas izlasi (7:1), bet vakara mačā Vācijas valstsvienība bija pārāka par austriešiem (4:2).

Pasaules čempionāts risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur finālā 28. maijā kļūs zināmi medaļu ieguvēji.