«Zemgale/LBTU» hokejisti ar uzvaru Grenoblē sāk Kontinentālā kausa turnīru

Latvijas čempione Jelgavas "Zemgale"/LBTU piektdien Grenoblē Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa trešās kārtas E grupas turnīra pirmajā spēlē negaidīti pārspēja turnīra saimnieci Grenobles "Les Bruleurs De Loups". Jelgavnieki bija pārāki ar rezultātu 3:1.

Rihards Cimermanis "Zemgale"/LBTU vārtos izturēja pretinieku 50 metienus, kamēr Latvijas čempioni atbildēja ar 28 metieniem pa vārtiem.

Otrā perioda otrajā minūtē pēc Mārtiņa Poreja metiena ripa nonāca Grenobles vienības vārtos, bet nepilnas trīs minūtes pirms došanās pārtraukumā Saša Trejs panāca 1:1.

Trešās trešdaļas ceturtajā minūtē Daniels Andersons pēc paša metiena tika pie atlēkušās ripas, apslidoja vārtus un atguva jelgavniekiem vadību. Arta Ābola vadītā komanda priekšā nostiprinājās nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc Gata Gricinska gara reida un piespēles ripu vārtos ieraidīja Rinalds Vutkevičs.

Arī otrā grupas spēlē bija negaidīts iznākums - Astanas "Nomad" ar 5:4 (0:0, 3:2, 2:2) pārspēja Kārdifas "Devils".

Jelgavnieki sestdien plkst.17 spēkosies ar "Devils", bet svētdien plkst.16 cīnīsies ar "Nomad". Turnīra tiešraides paredzētas "YouTube" kanālā "Bdl Grenoble".

Pa divām labākajām pusfinālu komandām iekļūs finālturnīrā, kas no 12. līdz 14.janvārim notiks vienas no finālturnīra dalībnieču mājvietām.

Šajā pašā nedēļas nogalē F apakšgrupā Kortīnā d'Ampeco cīnās mājiniece "Cortina", Herningas "Blue Fox", Katovices GKS un Budapeštas "Ferencvaros".

Savā laukumā notikušajā otrās kārtas turnīrā Jelgavas komanda izcīnīja pirmo vietu, pārspējot "Celje", Brašovas "Corona" un Lježas "Bulldogs" hokejistus.

Pagājušajā sezonā kausu ieguva Slovākijas vienība "Nitra", kļūstot par piekto Slovākijas klubu, kas uzvarējis Kontinentālajā kausā.

Latvijas čempionvienība "Zemgale"/LLU tika līdz sacensību trešajai kārtai.