ASV USA
Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda CAN

Hokeja izlases treneris Vītoliņš: Ielaistie vārti būs labs piemērs uzmanīgākai spēlei aizsardzībā

Latvijas vīriešu hokeja izlasei ielaistie vārti mačā pret Norvēģiju būs labs piemērs nākamajām spēlēm, ka vienmēr ir uzmanīgi jāspēlē arī aizsardzībā, sarunā ar žurnālistiem secināja Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Jau ziņots, ka Latvijas hokejisti trešdien izcīnīja otro uzvaru pasaules čempionātā, turnīra ceturtajā mačā ar 2:1 pārspējot Norvēģiju.

Otrajā periodā Latvija spēlēja pārliecinoši un pa norvēģu vārtiem izpildīja 17 metienus, kamēr pretinieki, mēģinot iekarot Artūra Šilova sargātos vārtus tikai vienu reizi, arī guva vienīgos vārtus mačā.

"Tajā brīdī, kad likās, ka dominējam un turam pretiniekus viņu zonā, nedaudz pazaudējām uzmanību. Šādos brīžos vai nu tu iemet, vai tev iemet pretuzbrukumā. Būs labs piemērs nākamajiem mačiem, ka aizsardzība ir galvenā," norādīja Vītoliņš.

"It kā dominē, dominē otrajā trešdaļa, bet viens metiens un viens gols, un vairs neesi pārliecināts. Pēc otrā perioda puiši spēja novest maču līdz galam. Varbūt trešajā nebija tik daudz uzbrukumu, bet no aizsardzības viedokļa nospēlējām labi," turpināja treneris.

Pirms šī mača Latvijai bija septiņi nerealizēti vairākumi, bet šajā spēlē izdevās izmantot vienu no astoņiem norvēģu noraidījumiem, vairākumā vārtus gūstot Rodrigo Ābolam.

"Saspēles ir, bet joprojām ir, pie kā piestrādāt. Arī puiši pārdzīvo, ka treniņos viss sanāk, bet, izejot uz ledus spēlē, vairs nekas neiet tāpat," atklāja treneris.

Aizsargs Uvis Balinskis šajā mačā uz ledus bija 20 minūtes un 47 sekundes, tiekot pie lielākā spēles laika starp Latvijas valstsvienības hokejistiem. Viņam bija arī vairākas iespējas raidīt ripu norvēģu vārtos, taču visi mēģinājumi izvērtās neveiksmīgi.

"Viņš ir uzbrūkošais aizsargs, un modernajā hokejā viens aizsargs vienmēr pieslēdzas uzbrukumā. Tas palīdz radīt pārsvaru. Žēl, ka viņš neiemeta, jo pats Uvis bija dusmīgs un arī tiešraidē varēja redzēt, ka viņš salauza nūju. Reizēm tā ir," izcēla Vītoliņš.

Pasaules čempionāta turpinājumā Latvija piektdien spēkosies ar Slovēniju, 20. maijā – ar Kazahstānu, bet noslēdzošajā grupas spēlē 23. maijā stāsies pretī Šveicei.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28. maijam.