Pasaules čempionāts: Kanāda - Slovākija
Pasaules čempionāts: Šveice - Vācija

Somijas hokeja treneris Nummelins: Lēmumu pievienoties Latvijas izlasei pieņēmu 15 minūtēs

Latvijas hokeja izlasē jau otro sezonu strādā Somijas speciālists Peteri Nummelins, kurš spēlētāja karjerā bija augsta līmeņa aizsargs, bet trenera arodā viņš pērn pasaules čempionātā izcīnīja bronzu ar Latvijas valstsvienību. Nummelins sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka piedāvājumam strādāt Latvijas izlasē atsaucies zibenīgi. 

Pērn Nummelins saņēmis valstsvienības galvenā trenera Harija Vītoliņa telefona zvanu, un teju acumirklī piekritis aicinājumam strādāt Latvijas izlasē. Darbu nacionālajā izlasē Nummelins uzskata par lielisku iespēju, tādēļ piedāvājumu pieņēma bez ilgas domāšanas un iekļāvās komandā, kas pērn pasaules čempionātā pirmo reizi vēsturē izcīnīja medaļas.   

Treneris Peteri Nummelins par pievienošanos Latvijas izlasei
00:00 / 01:04
Lejuplādēt

"Tā ir lieliska iespēja strādāt ar nacionālo izlasi, iepazīt citu valsti un paveikt ko tādu, kas mums izdevās pagājušajā gadā [pasaules čempionātā] Somijā. Bija patīkami šeit strādāt, un mūsu sistēma bija efektīva," teica Nummelins. "Veicu pāris zvanus un savu lēmumu [strādāt izlasē] pieņēmu 15 minūtēs. Man vajadzēja saņemt morālu apstiprinājumu no pāris cilvēkiem Somijas Hokeja federācijā, kā arī, protams, par pieņemto lēmumu pastāstīju savam tētim."

Klubu sezonas laikā 51 gadu vecais Nummelins ir galvenā trenera asistents Šveices augstākās līgas komandā "Ajoie".

Līdzīga loma speciālistam ir arī Latvijas izlasē – strādāt ar aizsargiem. Viņš nenoliedz, ka komandas panākumiem vajag arī veiksmi, tomēr Latvijas izlasei iespaidīgo rezultātu nodrošināja ieguldītais darbs. Aizsniegšanās līdz medaļām ar citas valsts komandu nemazināja Nummelina prieku par sasniegto rezultātu. 

Peteri Nummelins par Latvijas hokeja izlasi 2023. gada pasaules čempionātā
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

"Nav nozīmes, ar kuru valsti iegūsti medaļas. Pēc tik daudzām smagām nedēļām bija lieliski sasniegt tādu rezultātu," uzsvēra Nummelins.

Pērn Somijā daudzi mediji atzinuši, ka Latvija izglāba pasaules čempionātu, jo turnīrs Tamperē risinājās diezgan klusu līdz brīdim, kad ieradās Latvijas līdzjutēji un kļuva par toņa noteicējiem. 

"Man sajūta bija tāda, ka somi priecājās par Latvijas izlases un fanu ierašanos," teica Nummelins.

Līdzās citiem Latvijas izlases treneriem Nummelins gādā, lai valstsvienība būtu gatava augstākā līmeņa sniegumu rādīt pasaules čempionātā, kas 10. maijā sāksies Čehijā.

Latvijas izlases kandidāti jau ir aizvadījuši vairākās pārbaudes spēles, bet izlases sastāvs vēl tikai iegūs gala aprises dalībai pasaules čempionātā. Izlases darbā pakāpeniski iekļaujas spēlētāji, kam beigusies klubu sezona ārzemēs, un nepilnu mēnesi pirms pasaules čempionāta valstsvienībai ir aktīvs treniņu posms, jo nākamās pārbaudes spēles būs tikai 26. un 27. aprīlī viesos pret Šveici. 

Pasaules čempionātu Latvijas hokejisti sāks 11. maijā Čehijas pilsētā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā). Pasaules čempionāts noslēgsies 26. maijā ar spēlēm par medaļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti