Bļugers ar «Canucks» hokejistiem NHL mačā uzvar «Hurricanes»

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers sestdien kopā ar Vankūveras "Canucks" komandu svinēja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē.

"Canucks" mājās ar rezultātu 4:3 (1:0, 2:2, 1:1) guva virsroku pār Karolīnas "Hurricanes".

Bļugers šajā cīņā uz ledus pavadīja 17 minūtes un 36 sekundes, kas viņam ir lielākais spēles laiks šajā sezonā. Latviešu uzbrucējs pielietoja divus spēka paņēmienus, pārtvēra vienu piespēli, uzvarēja desmit no 17 iemetieniem un iekrāja negatīvu lietderības koeficientu -1.

Spēles septītajā minūtē Sems Lafertijs pie vārtiem ieguva atlēkušo ripu un panāca 1:0 mājinieku labā, bet pēc 20 minūtēm otrajā periodā Iļja Mihejevs bija precīzs no vārtu priekšas, nostiprinot Vankūveras komandai vadību.

Pusminūti vēlāk Džordans Martinuks pretuzbrukumā nonāca viens pret Tečeru Demko un vienus vārtus atguva. Perioda turpinājumā uz Džonatana Tenera Millera metienu bez ripas apstādinšanas atbildēja Breidijs Šejs ar realizētu vairākumu – 2:3.

Trešajā periodā pēc nospēlētām divām minūtēm un desmit sekundēm Stefans Nesens pēc cīņas vārtu priekšā panāca neizšķirtu, taču minūti un 19 sekundes vēlāk Ēliass Petešons izslidoja no aizvārtes un ar metienu vārtos atguva "Canucks" komandai vadību.

Petešonam šajā mačā bija arī divas rezultatīvas piespēles.

Demko "Canucks" vārtos atvairīja 21 metienu, bet Anti Rānta otros vārtos tika galā ar 20 raidījumiem.

"Canucks" ar 37 punktiem 28 spēlēs ir Rietumu konferences vicelīdere, bet "Hurricanes" ar 29 punktiem 27 mačos atrodas 11.pozīcijā Austrumos. Vankūveras hokejisti nākamo spēli aizvadīs otrdien, kad savā laukumā cīnīsies ar Tampabejas "Lightning".

Tikmēr Bufalo "Sabres", kas joprojām spēlē bez savainotā latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona, mājās ar rezultātu 2:3 (0:0, 0:2, 2:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Monreālas "Canadiens" un piedzīvoja sesto neveiksmi pēdējos astoņos mačos.

"Sabres" komandā vārtus guva Džefs Skiners un Kails Okposo, bet uzvarētājiem pamatlaikā izcēlās Džeidens Strabls un Niks Sazaki otrajā periodā ar 14 sekunžu starpību. Uzvaru nesošo metienu pēcspēles sērijā realizēja Jurajs Slafkovskis.

"Canadiens" vārtsargs Keidens Primo ar 46 atvairītiem metieniem sasniedza karjeras rekordu.

Bufalo vienība ar 25 punktiem 28 spēlēs ieņem 14.vietu Austrumu konferencē, bet Monreālas hokejisti ar 27 punktiem 27 cīņās ir divas pozīcijas augstāk.