Baltijas basketbola līga sievietēm. "TTT Rīga" - "Kibirkštis-MRU"

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:2 "Valmiera FC"

Rīgas Domes kauss handbolā 2021. Latvija 35:34 Lietuva

Latvijas handbola izlase pieveic Lietuvu, iekļūst Rīgas domes kausa finālā

Latvijas vīriešu handbola izlase otrdien ar 35:34 uzveica Lietuvas valstsvienību pirmajā spēlē Rīgas domes kausa izcīņā un turnīra noslēgumā cīnīsies par 1.vietu, liecina rīkotāju informācija. Spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 31:31, bet pēcspēles 7 metru metienos ar 4:3 pārāki bija laukuma saimnieki.

Mājiniekiem pamatlaikā septiņus vārtus guva mačā par labāko uzvarētāju sastāvā atzītais Dainis Krištopāns, savukārt Ingara Dudes un Māra Veršakova rēķinā bija pa pieciem vārtiem. Lietuviešiem rezultatīvākais bija Aidens Malašinsks ar deviņiem iemestiem vārtiem.

Krištopāns pēc uzvaras sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka Latvijas izlase šoreiz izbaudīja spēli, jo nebija tik liels stress kā oficiālu turnīru mačos.

Dainis Krištopāns par spēli pret Lietuvu
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Abas komandas pirmajā puslaikā vairākkārt bija vadībā ar minimālu vienu vārtu pārsvaru, un tikai pēdējā minūtē pirms pārtraukuma rezultāta starpība pieauga. Pārtraukumā Latvijas izlase devās ar iekrātu divu vārtu handikapu (14:12).

Pēc pārtraukuma lietuvieši spēja panākt izlīdzinājumu un spēle līdz pat mača beigām turpinājās ar minimālām rezultāta svārstībām par labu vienai vai otrai komandai. Pēdējās minūtes sākumā mājinieku sākto uzbrukumu ar metienu trīs sekundes pirms beigu svilpes noslēdza Ņikita Pančenko, bet vārtos netrāpīja.

Savukārt pēcspēles metienos Latvijas vārtus divreiz glāba vārtsargs Edgars Kukša. Pēc spēles viņš intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka pat neatceras, vai kad iepriekš karjerā ir piedalījies spēlē, kur uzvarētāju nosaka pēcspēles metienos.

Latvijas izlasei turnīrā ir iespēja pārbaudīt sastāvu pirms janvārī paredzētajām spēlēm pasaules un Eiropas čempionātu kvalifikācijā. Savukārt lietuvieši gatavojas 2022.gada Eiropas čempionāta finālturnīram.

Turnīrā pirmajā spēlē otrdien Igaunijas valstsvienība ar 29:22 pārspēja Latvijas klubu jeb B izlasi, kas aizstāja pandēmijas dēļ ārpus dalībnieku loka palikušo Baltkrieviju. Latvijas klubu izlasē sešus vārtus guva Rauls Serafimovičs.

Rīgas domes kausa finālspēles notiks trešdien. Spēlē par pirmo vietu tiksies Latvija un Igaunija, bet Lietuvas valstsvienība un Latvijas klubu izlase noteiks 3.vietas ieguvējus.

Latvijas izlasi 6. un 9. janvārī gaida 2024.gada Eiropas čempionāta priekškvalifikācijas spēles pret Bulgāriju, bet no 14. līdz 16. janvārim būs jāspēlē 2023.gada pasaules čempionāta pirmās kvalifikācijas kārtas spēles Fēru salu galvaspilsētā Touršhavnā, kur līdzas mājiniekiem pretiniekos būs arī Itālija un Luksemburga.