Golfa izcilnieks Vudss atsaka par 700 miljoniem dolāru iekļauties Saūda Arābijas atbalstītā tūrē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

ASV golferis Taigers Vudss noraidīja piedāvājumu par apmēram 700–800 miljoniem dolāru pievienoties Saūda Arābijas finansētajai "LIV Golf Series" sacensību sērijai, pastāstīja tūres vecākā izpildamatpersona Gregs Normens. 

Profesionālajā golfā ne viens vien spēlētājs ir ļāvies finanšu vilinājumam un pievienojās "LIV Golf", lai gan tas apdraud iespēju turpināt karjeru augstākā līmeņa tūrēs ASV un Eiropā. 

Normens sarunā "FOX News" televīzijā pastāstīja, ka vēl pirms viņa stāšanās amatā bija spēkā piedāvājums karjerā 15 augstākā līmeņa "Major" turnīros uzvarējušajam Vudsam saņemt miljardam dolāru tuvu summu, ja vien titulētais golferis piekristu pievienoties "LIV Golf".

Jūlijā "British Open" turnīrā Vudss pēc pirmajām divām dienām nekvalificējās sacensību turpinājumam, bet intervijā žurnālistiem 46 gadus vecais golferis pauda, ka neuzskata "LIV Golf" izveidošanu par pareizu risinājumu, jo dalībniekiem ilgtermiņā tas nepalīdzēs karjeras attīstībā.  

Savukārt Normens nosauca ASV Profesionālo golferu asociācijas (PGA) tūri par monopolistu, kas nevēlas pieļaut konkurences rašanos. Viņš arī noraidīja kritiku par "LIV Golf" saistību ar Saūda Arābiju, sakot, ka daudzi PGA tūres sponsori šajā Rietumos nereti kritizētajā valstī ik gadu gūst miljardiem dolāru ienākumu. 

"LIV Golf" debijas sezonā astoņos turnīros nodrošināja 225 miljonu dolāru balvu fondu, katru tūres sacensību uzvarētājam paredzot četrus miljonus dolāru.

Savukārt "British Open" triumfējušais austrālietis Kamerons Smits teju 300 000 skatītāju klātienē vērotajā turnīrā naudas balvā saņēma 2,5 miljonus dolāru.

Vudss uzsvēra, ka jaunās tūres spēlētājiem rīkotāji nodrošina lielus honorārus par dalību vien, tādēļ zūd motivācija izcīnīt naudas balvas laukumā. Turklāt "LIV Golf" turnīros golferi negūst reitinga punktus, kas ietekmē viņu izredzes piedalīties citos augstākā līmeņa turnīros.

PGA tūre ir atstādinājusi visus golferus, kas pievienojušies "LIV Golf", tomēr sezonā prestižākie turnīri ierasti ir atklātas sacensības, kas paver dalības iespēju arī šķeltniekiem.

"LIV Golf" negrasās piekāpties un 2023. gadā rīkos 14 turnīrus ar kopēju 405 miljonu dolāru balvu fondu.

Vudss ir triumfējis 82 turnīros ASV Profesionālo golferu asociācijas (PGA) tūrē, kas ir nepārspēts sasniegums. Pasaules ranga virsotnē Vudss noturējās 683 nedēļas, kas nevienam citam golferim nav bijis pa spēkam.

Pēc problēmām privātajā dzīvē Vudss 2021. gada februārī cieta paša izraisītā viena spēkrata avārijā un trīs mēnešus pavadīja slimnīcas gultā, vēlāk ratiņkrēslā, un kruķi viņam ilgu laiku bija ierasti palīglīdzekļi. Taigera labajā apakšstilbā arvien ir stiprinoši stieņi un skrūves. Pēc piecām muguras operācijām viņš 2019. gadā uzvarēja "US Masters". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti