Zviedrijas futbolisti uzvar Šveici un tiek ceturtdaļfinālā

Sanktpēterburgā otrdien futbola kaislību pārpilni notikumi - Pasaules kausa izcīņas turnīra astotdaļfinālā tikās Šveices un Zviedrijas valstsvienības, un šajā duelī ar 1:0 pārāka izrādījās Zviedrijas valstsvienība, kas pārliecinoši iesoļoja ceturtdaļfinālā

Spēles iesākumā bīstamākas situācijas radīja tieši Zviedrijas izlase, jau pirmajās astoņās minūtēs divas reizes nopietni apdraudot Šveices valstsvienības vārtus.

Zviedrijas izlase uzbrūk

Cīņa turpinājās aktīvi, taču arī uzmanīgi abu komandu izpildījumā. Situācija radās arī Šveices izlasei, taču bumba lidoja pāri vārtiem.

Laba iespēja Šveices izlasei

Bīstamu uzbrukumu izveidoja arī zviedri, taču Jans Sommers glāba savu komandu no vārtu zaudējuma.

Sommers glābj savu komandu

40. minūtē Emils Forsbergs izpildīja tiešo brīvsitienu, taču bumba trāpīja spēlētāju mūrī, bīstami lidojot gar vārtu stabu, bet mirkli vēlāk Albina Ekdela raidījums netrāpīja mērķī.

Bīstamas situācijas pie Šveices izlases vārtiem

Pēc pirmā puslaikā aizvadītā uzmanīgā futbola abas komandas pārtraukumā devās, tā arī neatklājušās spēles rezultātu.

Spēles otrā puslaika sākumā aktīvāk spēlēja tieši Šveices izlase. Taču spēles rezultātu 66. minūtē atklāja tieši Zviedrija - Forsbergs izdrīja sitienu pa vārtiem, bet bumba trāpīja Šveices valstsveinības spēlētājam Manuelam Akandži pa kāju un ielidoja vārtos.

Zviedrija izvirzās vadībā

Spēles 80. minūtē bīstamu uzbrukumu izveidoja Šveice, taču vietā bija Zviedrijas izlases vārtsargs Robens Olsens. Šveiciešu uzbrukumi, tuvojoties spēles beigām, aizvien vairāk aktivizējās, taču līdz vārtu guvumam tikt tā arī neizdevās.

Pašā spēles noslēgumā uzbrukumā tika apturēts zviedru futbolists Martins Olsons. Noskatoties video atkārtojumu, tomēr netika piešķirts 11 metru soda sitiens, bet brīvsitiens. Tas neizdevās, bet bija jau pienākušas spēles beigas, kas Zviedrijas izlasi nosūtīja uz ceturtdaļfinālu, bet Šveices valstsvienību - uz mājām.

Pēc video atkārtojuma noskatīšanās nepiešķir 11 metru soda sitienu

Šveices izlase astotdaļfinālā iekļuva kā E grupas otrās vietas ieguvēja. Grupu turnīru tā atklāja ar neizšķirtu rezultātu 1:1 ar titulēto Brazīliju, pēc tam ar 2:1 tika uzveikta Serbijas izlase, bet grupu turnīru šveicieši noslēdza ar neizšķirtu 2:2 ar Kostariku.

Zviedrija kļuva par F grupas līderi, pirmajā spēlē ar minimālu pārsvaru 1:0 uzvarot Dienvidkoreju, vēlāk gan piekāpjoties līdzšinējiem planētas čempiona titula īpašniekiem Vācijai ar 1:2, bet grupu fāzi noslēdza, pārliecinoši ar 3:0 uzvarot Meksiku.