Veiksmīgi sākušie «Ventspils» futbolisti smagi zaudē «Rosenborg» Eiropas līgas kvalifikācijā

FK "Ventspils" ceturtdien mājās ar 1:5 zaudēja Norvēģijas klubam "Rosenborg" Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā un izstājās no turpmākas cīņas otrajā prestižākajā Eiropas klubu turnīrā, liecina organizatoru informācija.

Ventspilnieki spēlē ātri atklāja rezultātu, taču pēc pirmā puslaika jau zaudēja ar 1:3 un neizglābās arī mača turpinājumā. Uzvarētājiem divus vārtus guva Dino Islamovičs.

Jevgēņijs Kozlovs 5.minūtē ieskrēja soda laukumā un raidīja bumbu garām viesu vārtsargam Andrē Hansenam tālajā apakšējā stūrī. Tomēr ilgi vadībā laukuma saimnieki nenoturējās, jo Giorgi Mchedlišvili mājinieku soda laukumā nogāza Semjuelu Adegbenro, un tiesneša piešķirto 11 metru soda sitienu 15.minūtē realizēja Islamovičs. Pārtraukumā ventspilnieki devās jau ar divu vārtu deficītu, jo 37.minūtē tāls un precīzs sitiens izdevās Andresam Konradsenam, bet puslaika kompensācijas laikā Islamovičs saņēma bumbu vārtsarga laukumā un izsita starp kājām "Ventspils" vārtsargam Delem Sandijam Alampasu.

"Ventspils" palika mazākumā 63.minūtē pēc Dmitrija Litvinska noraidījuma par spēli ar roku pie soda laukuma. Papildu sankcijas laukuma saimniekiem sagādāja Karlo Holse, kurš nekavējās realizēt piespriesto soda sitienu. Viesu pārākums vēlreiz izpaudās 71.minūtē, kad Kristofers Zaharjasens tika pie bumbas soda laukumā un izkārtoja sev ērtu sitienu no tuvas distances.

"Rosenborg" rēķinā ir 26 tituli Norvēģijas čempionātā, kur komanda iepriekšējā sezonā ieguva 3.vietu. Tronheimas klubam ir liela pieredze Čempionu līgā un Eiropas līgā, taču arī FK "Ventspils" vēsturē ir dalība Eiropas līgas grupu turnīrā 2009./2010.gada sezonā.

Vēlāk ceturtdien Latvijas čempionvienība "Riga" FC  Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā uzņems Sanmarīno komandu "Tre Fiori". Citām Latvijas komandām dalība Eiropas klubu turnīros jau ir noslēgusies.

Lai Eiropas līgā iekļūtu grupas turnīrā, jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas.