RFS ar pārliecinošu uzvaru pietuvojas UEFA Konferences līgas trešajai kārtai

RFS komanda ceturtdien svinēja pārliecinošu uzvaru UEFA Konferences līgas kvalifikācijas otrās kārtas pirmajā spēlē, sperot soli trešās kārtas virzienā.

Rīgas komanda Jūrmalā ar rezultātu 3:0 (3:0) uzveica Ungārijas klubu Felčutas "Puskas Akademia".

Mača astotajā minūtē pēc Roberta Savaļnieka centrējuma ar galvu vārtos bumbu raidīja Darko Lemajičs. Desmit minūtes vēlāk, Tomašam Šimkovičam izpildot stūra sitienu, 2:0 panāca Kevins Frīzenbihlers.

Puslaika otrajā pusē, 25.minūtē, uz pretinieku vārtiem tika realizēts 11 metru soda sitiens, ko realizēja Lemajičs. Spēles otrajā puslaikā RFS nosargāja trīs vārtu pārsvaru, kas pirms atbildes mača ļauj cerēt uz pozitīvu rezultātu summā.

RFS pirmajā kvalifikācijas kārtā divu spēļu summā ar 6:5 pieveica Fēru salu "Klaksvik". Savukārt Felčutas "Puskas Akademia" ar 3:1 apspēlēja Turku "Inter" no Somijas.

Latvijas čempionātā RFS ieņem trešo vietu, taču pēc zaudētajiem punktiem apsteidz gan "Riga", gan "Valmieru". Tikmēr "Puskas Akademia" Ungārijas čempionātā, kas beidzās maijā, ar 58 punktiem 33 spēlēs finišēja otrajā vietā, kopš tā laika visās četrās pārbaudes spēlēs pirms Konferences līgas kvalifikācijas uzvarot. Tādējādi savā starpā tiksies divu valstu otro vietu ieguvējas iepriekšējā čempionātā.

RFS divās iepriekšējās sezonās apstājās Eiropas līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā. Pirms diviem gadiem ar 3:4 tika zaudēts Ļubļanas "Olimpija", bet pirms gada ar 0:1 - Belgradas "Partizan".

Vēl mazāka Eiropas kausu pieredze ir ungāriem, kuri iepriekšējā gadā Eiropas līgas pirmās kvalifikācijas kārtas vienīgajā mačā viesos ar 0:3 piekāpās Stokholmas "Hammarby".

Šī pāra uzvarētāja trešajā kārtā tiksies ar Norvēģijas "Valerenga" vai Beļģijas "Gent" vienību.

Šovakar spēles aizvada arī Latvijas čempione "Riga" un kausa ieguvēja "Liepāja".

Otrās kvalifikācijas kārtas cīņas notiks 22. un 29.jūlijā, bet trešās kārtas cīņas - 5. un 12.augustā.

"Valmiera" izstājās jau pirmajā kārtā, pret Lietuvas vienību Marijampoles "Sūduva" divu maču summā piekāpjoties ar 1:2.

"Play-off" jeb ceturtās kārtas izloze notiks 2.augustā, bet pašas šīs kārtas spēles - 19. un 26.augustā.

Savukārt grupu turnīra izloze notiks 27.augustā.

UEFA Eiropas Konferences līgas pamatturnīrā spēlēs 32 komandas, no kurām garākais ceļš līdz pamatturnīram ir piecas kvalifikācijas kārtas.