Sarunāto spēļu sērga met ēnu pār Latvijas futbolu un grauj reputāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Futbola klubu "Ventspils" trešdien uz nākamajiem septiņiem gadiem diskvalificēja no Eiropas klubu turnīriem, jo 2018. un 2019. gadā vienības vadība ietekmēja starptautisko maču rezultātus. "Ventspils" kluba bijušais prezidents Adlans Šišhanovs diskvalificēts uz mūžu, bet sporta direktors Nikolajs Djakins – uz četriem gadiem.

Šis ir kārtējais milzu traips uz Latvijas futbola jau tā ne pārāk spodrā mundiera, jo pēdējos gados sarunāto spēļu sērga šķietami bija izskausta. Latvijas virslīgā ar Sporta arbitrāžas tiesas lēmumu pagaidām piedalās arī Daugavpils „Noah Jūrmala” komanda, kas arī jau raisījusi bažas par negodīgiem paņēmieniem, apzināti zaudējot spēles.

Saruna ar Vadimu Lašenko par FK "Ventspils" un "Noah Jūrmala" skandāliem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Sarunāto spēļu sērga atgriežas pašmāju futbolā un, kā sarunā ar Latvijas Radio atzina Latvijas Futbola federācijas prezidents (LFF) Vadims Ļašenko, tas bojā šī sporta veida prestižu.

Ļašenko atklāja, ka par sarunātajām spēlēm FK “Ventspils” gadījumā LFF jau bijusi informēta un cieši sadarbojusies ar UEFA, un piedalījusies sēdēs. Rezultāts ir negatīvs. Un tagad jāstrādā pie tā, lai uzlabotu futbola reputāciju un dotu signālu visiem, kuriem ir vēlme piedalīties manipulācijās ar spēļu rezultātiem. Ļašenko uzsvēra, ka reputācijas jautājums ir ļoti svarīgs, un nedrīkst dot pamatu jauniešiem pat domāt par šādām iespējām.

Pagaidām Ļašenko atteicās komentēt, kas notiks nākotnē saistībā ar FK “Ventspils” lietu, un uzsvēra, ka arī iekšienē notiek citas lietas, pieminot to pašu nelāgo “Noah” gadījumu. Ļašenko uzsvēra, ka LFF darīs visu, lai diskvalificētu negodprātīgus cilvēkus uz mūžu. “Nebūs izņēmumu nekam,” uzsvēra LFF prezidents.

Ļašenko pauda, ka LFF aktīvi strādā pie licencēšanas procesa uzlabošanas un nākamgad darīs visu, lai klubu licencēšanas procesā izvairītos no redzamiem gadījumiem.

Par “Noah” dalību virslīgā vēl būs Sporta arbitrāžas tiesa jūnija beigās. Jāsagaida tās lēmums, lai saprastu, kāda būs šī kluba nākotne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti