Parīze protestā pievienojas futbola Pasaules kausa fanu zonu boikotam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Parīzē netiks ierīkotas fanu zonas publiskai futbola Pasaules kausa spēļu vērošanai, Francijas galvaspilsētai tādējādi protestējot pret nepietiekamu vērību cilvēktiesību un vides jautājumiem finālturnīra norises valstī Katarā, vēstīja raidsabiedrība CNN. 

Francijas izlase ir Pasaules kausa pašreizējā īpašniece, tomēr faniem Parīzē tāpat kā vairākās citās lielajās valsts pilsētās finālturnīra laikā būs jāmeklē citas socializēšanās iespējas, jo publiskajā vidē kopīgi līdzjušanas pasākumi nenotiks. 

"Pirmkārt vides un sabiedriskie apstākļi pasākuma [Pasaules kausa finālturnīra] kontekstā nav paraugs tam, kādus mēs lieliem notikumiem vēlētos Parīzē veicināt," paskaidroja Parīzes mēra vietnieks sporta jautājumos Pjērs Rabadans. 

Parīzē gan negrasās boikotēt Pasaules kausa finālturnīru vai Kataras valdību. Apskatnieki norāda, ka Francijas klubu futbola flagmanis "Paris Saint Germain" (PSG) pieder ar Kataras valsts struktūrām saistītam uzņēmumam, un tā ieguldījumu uzteica arī Rabadans. Viņš uzsvēra, ka Parīzē negrasās Katarai spriest tiesu, bet gan apšauba Pasaules kausa finālturnīra sarīkošanas modeli. 

Pērn PSG atsaucās uz neatkarīgu pētījumu, norādot, ka klubs no 2018. līdz 2019. gadam reģiona ekonomikā nodrošināja vairāk nekā 180 miljonu eiro apgrozījumu un 2150 darbavietu. 

Lielbritānijas izdevums "Guardian" pērn februārī vēstīja, ka Katarā kopš valsts pieteikšanās Pasaules kausa rīkošanai miruši 6500 Indijas, Pakistānas, Nepālas, Bangladešas un Šrilankas viesstrādnieku. Dati tika iegūti, apkopojot šo valstu vēstniecību Katarā informāciju. Kataru iepriekš Rietumos asi kritizēja arī par vēršanos pret seksuālajām minoritātēm. 

Kataras amatpersonas noraidīja apgalvojumus par tūkstošiem dzīvību zaudējušu viesstrādnieku un paziņoja, ka Pasaules kausa objektos līdz 2021. gadam miruši 37 darbinieki, bet citi nāves gadījumi nav saistīti ar gatavošanos lielajam futbolam.

Pasaules kausa finālturnīra gaidās Katarā uzcēla septiņus jaunus stadionus, kā arī jaunu lidostu, ceļus un apmēram 100 viesnīcu, vērienīgos būvdarbus veicot viesstrādniekiem. 

Cīņas par futbola Pasaules kausu Katarā ilgs no 20. novembra līdz 18. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa P
Nīderlande Nīderlande NLD
7
Senegāla Senegāla SEN
6
Ekvadora Ekvadora ECU
4
Katara Katara QAT
0
B grupa P
Anglija Anglija ENG
7
ASV ASV USA
5
Irāna Irāna IRN
3
Velsa Velsa WLS
1
C grupa P
Argentīna Argentīna ARG
6
Polija Polija POL
4
Meksika Meksika MEX
4
Saūda Arābija Saūda Arābija SAU
3
D grupa P
Francija Francija FRA
6
Austrālija Austrālija AUS
6
Tunisija Tunisija TUN
4
Dānija Dānija DEN
1
E grupa P
Japāna Japāna JPN
6
Spānija Spānija ESP
4
Vācija Vācija GER
4
Kostarika Kostarika CRI
3
F grupa P
Maroka Maroka MAR
7
Horvātija Horvātija CRO
5
Beļģija Beļģija BEL
4
Kanāda Kanāda CAN
0
G grupa P
Brazīlija Brazīlija BRA
6
Šveice Šveice SUI
6
Kamerūna Kamerūna CMR
4
Serbija Serbija SRB
1
H grupa P
Portugāle Portugāle POR
6
Dienvidkoreja Dienvidkoreja KOR
4
Urugvaja Urugvaja URU
4
Gana Gana GHA
3

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti