Medijs: Eiropas futbola Superkausa izcīņā plāno iesaistīt Ziemeļamerikas komandas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Eiropas Futbola federāciju savienība (UEFA) izvērtē iespējas pārveidot klubu Superkausa izcīņu, lai iesaistītu arī Ziemeļamerikas Galvenās futbola līgas (MLS) komandas, vēstīja britu medijs "The Guardian".

UEFA plāni paredz Superkausa izcīņu attīstīt kā pirmssezonas turnīru ar četru komandu dalību. Patlaban Superkausu izcīna iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas un Eiropas līgas uzvarētāji, kam perspektīvā pievienotos Konferences līgas trofejas ieguvēji, bet par ceturto dalībnieku varētu kļūt MLS čempioni. 

Eiropas futbolā par svarīgu uzskata ASV tirgu, tādēļ MLS klubu iesaistīšana kļūtu par soli Amerikas virzienā. Ziemeļamerikā pārdoto UEFA raidīšanas angļu valodā tiesību jaunā vienošanās par 150% pārsniedz iepriekšējo līgumu, kā arī papildus ienākumus plāno no raidīšanas tiesībām spāņu valodā. 

Par vēl vienu Eiropas futbola popularizēšanas rīku varētu kļūt Čempionu līgas spēļu sarīkošana ārpus Vecās pasaules, pārveidotā Superkausa izcīņa varētu tikt sarīkota jau 2024. gadā. Tas ļautu arī piesaistīt jaunu skatītāju auditoriju ar būtisku uzsvaru uz ģimeņu un sieviešu īpatsvara palielināšanu. Pārveidoto turnīru varētu iekļaut nedēļas nogales festivālā, kur līdzās futbolam notiktu arī popmākslinieku uzstāšanās. 

Plašākas diskusijas paredzētas nedēļas nogalē Eiropas Futbola klubu asociācijas Ģenerālajā asamblejā Stambulā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti