Latvijas futbola izlasi Pasaules kausa kvalifikācijā ielozē grupā pie Nīderlandes un Turcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas futbola valstsvienība 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas grupā spēlēs pret Nīderlandi, Turciju, Norvēģiju, Melnkalni un Gibraltāru, kļuva zināms pirmdien Cīrihē, Šveicē, notikušajā izlozē. Eiropas kvalifikācijas zonas grupu izloze risinājās attālināti bez iesaistīto komandu pārstāvju dalības. 

Pasaules kausa finālturnīrs 2022.gadā risināsies Katarā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

No pirmā groza Latvijas pārstāvētajā grupā ielozēja Nīderlandi, kas iepriekš spēlējusi 10 Pasaules kausa finālturnīros, bet nekvalificējās iepriekšējā turnīrā 2018.gadā, tādēļ būs vēl jo vairāk noskaņota revanšam. Līdz šim labākais panākums Nīderlandei ir trīsreiz sasniegts fināls, pēdējais no kuriem bija 2010.gadā Dienvidāfrikā. 

No otrā groza par Latvijas izlases pretinieci kļuva Turcija, ko savulaik izdevās pārspēt cīņā par vietu 2004.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pasaules kausa finālturnīrā turki ir spēlējuši tikai divreiz, bet pēdējā veiksmīgajā mēģinājumā 2002.gadā ieguva 3.vietu.

Latvijas pretinieki no trešā groza - norvēģi - pretendēs ceturto reizi tikt uz Pasaules kausa finālturnīru, bet visi iepriekšējie veiksmīgie mēģinājumi skandināviem bija pirms gadsimtu mijas.

Ceturtā groza komanda Melnkalne ir viena no jaunākajām Eiropas valstsvienībām, kas debitēja 2010.gada Pasaules kausa kvalifikācijā, uz finālturnīru netiekot. Gibraltārs Pasaules kausa kvalifikācijā spēlēs otro reizi, bet līdz šim visās atlases spēlēs komanda zaudēja.

Kvalifikācijas turnīrā piecās grupās ir piecas komandas, vēl piecās - sešas valstsvienības.

No 2021.gada marta līdz novembrim komandas grupā ar katru pretinieku tiksies mājās un viesos.

Grupu uzvarētāji nodrošinās dalību finālturnīrā bet otro vietu ieguvēji vēl par trim ceļazīmēm cīnīsies papildus atlasē,

kur piedalīsies arī divas labākās Nāciju līgas komandas, kas netiks kvalifikācijas grupas divu labāko komandu vidū. 12 komandas sadalīs trīs miniturnīros, kur uzvarētāji pēc izslēgšanas sistēmas iegūs ceļazīmi uz finālturnīru.

2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas grupas Eiropas zonā

A grupa: Portugāle, Serbija, Īrija, Luksemburga, Azerbaidžāna

B grupa: Spānija, Zviedrija, Grieķija, Gruzija, Kosova

C grupa: Itālija, Šveice, Ziemeļīrija, Bulgārija, Lietuva

D grupa: Francija, Ukraina, Somija, Bosnija un Hercegovina, Kazahstāna

E grupa: Beļģija, Velsa, Čehija, Baltkrievija, Igaunija

F grupa: Dānija, Austrija, Skotija, Izraēla, Fēru salas, Moldova

G grupa: Nīderlande, Turcija, Norvēģija, Melnkalne, Latvija, Gibraltārs

H grupa: Horvātija, Slovākija, Krievija, Slovēnija, Kipra, Malta

I grupa: Anglija, Polija, Ungārija, Albānija, Andora, Sanmarīno

J grupa: Vācija, Rumānija, Islande, Ziemeļmaķedonija, Armēnija, Lihtenšteina

Izlozes nosacījumi

Izlozi Latvijas valstsvienība sagaidīja priekšpēdējā -5.- grozā. Komandas izlozei izlika sešos grozos pēc valstsvienību vietas Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) rangā.

Līdzās Latvijai 5.grozā bija aizvadītajā Nāciju līgā zemākās D divīzijas grupā iepazītās Fēru salas un Andora, kā arī Kipra, Armēnija, Igaunija, Azerbaidžāna, Kazahstāna, Kosova un Lietuva.

Tā kā katrā grupā ielozēja ne vairāk kā vienu komandu no katra groza, savstarpēji noteikti nespēlēs vienā grozā nonākušās valstsvienības.

FIFA noteikumi paredzēja Latvijai un deviņām citām valstsvienībām izlozē piemērot papildu nosacījumus iespējamu skarbu ziemas laikapstākļu dēļ. Lai spēļu kalendāru nepakļautu riskam, katrā kvalifikācijas grupā varēja ielozēt ne vairāk kā divas "ziemas valstis" neatkarīgi no to vietas izlozes grozā.

Ja kādā grupā ielozētu trešo "ziemas komandu", tā automātiski pārceltos pēc alfabēta pirmajā brīvajā nosacījumiem atbilstošajā grupā.

Ziemas riskam pakļauto valstu sarakstā vēl iekļāva Latvijas kaimiņvalstis Baltkrieviju, Igauniju, Krieviju un Lietuvu, kā arī Somiju, Norvēģiju, Islandi, Fēru salas un Ukrainu. Par riskantākajām valstīm FIFA uzskata Islandi un Fēru salas, tādēļ tās nevarēja salozēt vienā grupā, jo trīs spēļu dienas kvalifikācijā paredzētas jau 2021.gada martā, kad abās valstīs apstākļi varētu būt futbolam nepiemēroti.

Kvalifikācijas grupu sastāvu ietekmēja arī nosacījumi valstu politisku konfliktu dēļ, tādēļ kopā nevarēja nonākt Krievija un Ukraina, kā arī Gibraltārs un Spānija.

Visvairāk ierobežojumu bija Kosovai,

kam būtu jāspēlē vienā grupā ar Serbiju, ja nestātos spēkā ierobežojumi. Kosovai tāpat nevarēja ielozēt Krieviju, kā arī Bosniju un Hercegovinu. Politisku iemeslu dēļ FIFA kā vienā grupā neielozējamas nosauca arī Armēniju un Azerbaidžānu, taču abas komandas bija nonākušas vienā izlozes grozā, tādēļ nevarēja ielozēt vienā grupā.

Papildu nosacījumi izlozē bija spēkā arī ģeogrāfisku nosacījumu dēļ, lai novērstu komandām pārāk daudz garu pārlidojumu. Kā nesamērīgi gara potenciālā ceļošana tika noteikta 20 komandu pāriem. Katrā kvalifikācijas grupā varēja nonākt tikai viens šāds pāris, bet gadījumā, ja kādā grupā ielozētu vēl trešo šādu komandu, tā automātiski pārceltos pēc alfabēta pirmajā brīvajā nosacījumiem atbilstošajā grupā.

Par vairāku reģionu valstsvienībām tālu galamērķi tika noteikta Kazahstāna, Azerbaidžāna un Islande.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa P
Nīderlande Nīderlande NLD
7
Senegāla Senegāla SEN
6
Ekvadora Ekvadora ECU
4
Katara Katara QAT
0
B grupa P
Anglija Anglija ENG
7
ASV ASV USA
5
Irāna Irāna IRN
3
Velsa Velsa WLS
1
C grupa P
Argentīna Argentīna ARG
6
Polija Polija POL
4
Meksika Meksika MEX
4
Saūda Arābija Saūda Arābija SAU
3
D grupa P
Francija Francija FRA
6
Austrālija Austrālija AUS
6
Tunisija Tunisija TUN
4
Dānija Dānija DEN
1
E grupa P
Japāna Japāna JPN
6
Spānija Spānija ESP
4
Vācija Vācija GER
4
Kostarika Kostarika CRI
3
F grupa P
Maroka Maroka MAR
7
Horvātija Horvātija CRO
5
Beļģija Beļģija BEL
4
Kanāda Kanāda CAN
0
G grupa P
Brazīlija Brazīlija BRA
6
Šveice Šveice SUI
6
Kamerūna Kamerūna CMR
4
Serbija Serbija SRB
1
H grupa P
Portugāle Portugāle POR
6
Dienvidkoreja Dienvidkoreja KOR
4
Urugvaja Urugvaja URU
4
Gana Gana GHA
3

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti