Panorāma

Kāda loma naudai, kāda mākslai?

Panorāma

Teodors Zeldins: cilvēki bieži jūtas nesaprasti

Futbola federācijai – četri kongresi gada laikā

Latvijas futbola izlasei divos gados divas uzvaras, federācijai – gadā četri kongresi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Tikai divas uzvaras divu gadu laikā - tāds ir Latvijas futbola izlases sniegums, un līdzīgi klājas arī Latvijas futbola administrācijai. Nākamo ceturtdien Latvijas Futbola federācija piedzīvos jau trešo ārkārtas kongresu viena gada laikā. Tātad būs jau ceturtais kongress 2019. gadā, turklāt gads vēl nav pat beidzies. 

Pēdējo reizi Latvijas izlase uzvaras garšu izbaudīja 2018.gada jūnijā, kad pārspēja Igauniju ar 1:0. Nepilnus trīs mēnešus iepriekš par LFF prezidentu kļuva Kaspars Gorkšs, kurš nomainīja ilggadējo federācijas vadītāju Gunti Indriksonu. Jau toreiz Gorkšam bija spēcīga opozīcija ar Vadimu Ļašenko priekšgalā.

Šogad opozīcija ir ļoti aktīva – gada sākumā 21 biedrs prasīja sasaukt ārkārtas kongresu un izteikt neuzticību Gorkšam. Toreiz tas neizdevās, bet nupat jaunu ārkārtas kongresu pieprasīja sasaukt jau 69 no 137 LFF biedriem.

Gorkšs intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka iepriekš LFF ārkārtas kongresi netika rīkoti pat pēc vairāku miljonu eiro izsaimniekošanas, bet pašlaik kongresu sasauc par katru ikdienišķu un pat dzeltenu jautājumu, kas uzpeld baumu līmenī. "Sazin ko esmu dzirdējis par sevi," piebilda LFF prezidents.

Savukārt Latvijas Telpu futbola asociācijas prezidents Ļašenko pauda pārliecību, ka infrastruktūra gada laikā nav uzlabota praktiski nemaz, ja neskaita  Olaines laukumu. Problēmas ir ar budžetu, tādēļ daudzi biedri gribot ārkārtas kongresu, kā arī neatliekami jālemj par sacensību sistēmu un infrastruktūras projektu attīstību.

Ja ārkārtas kongresā Gorkšam izteiks neuzticību, nākamās prezidenta vēlēšanas norisināsies vien nākamā gada aprīļa beigās LFF vēlēšanu kongresā.

Tā kā tad jebkurā gadījumā beidzas Gorkša prezidentūras termiņš, daudziem nav saprotams, kāpēc tagad jāsteidzas ar ārkārtas kongresa rīkošanu. Gorkšs cer, ka kongress būs noderīgs, lai izprastu LFF biedru intereses un vajadzības. 

Viens no pārmetumiem LFF virzienā ir zvērināta revidenta pozitīva atzinuma neesamība 2018.gada federācijas budžetam, lai arī to sastādīja vēl iepriekšējā federācijas vadība. 

Arī futbola lietpratējs, delfi.lv sporta redaktors, Uldis Strautmanis Latvijas Televīzijai pauda neizpratni, kādēļ gan pusgadu pirms LFF prezidenta vēlēšanām būtu vajadzīgs ārkārtas kongress. 

Novembrī LFF rīkos vēl vienu kongresu, kurā lems par jaunajiem statūtiem, kuros paredzētas vairākas Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) un Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) ieteiktas izmaiņas, lai ieviestu labas pārvaldības principus. Ja statūti tiks pieņemti, Latvijai būs lielas iespējas saņemt papildu finansējumu no starptautiskajām organizācijām. Vai novembrī Gorkšs vēl būs LFF prezidents, federācijas biedri lems ārkārtas kongresā jau 17.oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti