FS «Metta» futbolistes izcīna Latvijas kausu

"Metta" sieviešu komanda svētdien "Daugavas" stadionā uzvarēja Latvijas futbola kausa izcīņā, sarūpējot savam klubam pirmo titulu tā vēsturē. "Metta" ar otru finālisti "Liepājas Futbola skolu" pamatlaikā cīnījās neizšķirti 2:2, papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles sitienu sērijā ar 4:2 pārākas bija Ņikitas Kovaļčuka trenētās futbolistes.

"Metta" uzvaru nodrošināja pēc tam, kad pēcspēles sitienu sērijā liepājnieču ceturto sitienu neitralizēja vārtsardze Madara Matrevica.

Pirmie vārti spēlē tika gūti astotajā minūtē, kad Amēlija Lipšāne ar tālu sitienu soda laukumā raidīja bumbu zem Elīzas Zatovičas sargāto vārtu pārliktņa un panāca 1:0 "Metta" komandas labā. Deviņas minūtes vēlāk ar sitienu no distances, apmēram no ceturtdaļlaukuma, rīdzinieču pārsvaru dubultoja Anastasija Vainere.

Spēles 25.minūtē liepājnieces izmantoja Matrevicas kļūdu un pašas reidu ar gūtiem vārtiem noslēdza Helēna Reinfelde. "Metta" bija vadībā līdz pat otrā puslaika vidum, kad 67.minūtē pēc Annas Propošinas atspēlēs no gala līnijas bumbu vārtos ieraidīja Ance Meijere, panākdama 2:2.

Papildlaikam noslēdzoties neizšķirti, mačs turpinājās papildlaikā, kurā pēc nospēlētām 13 minūtēm "Metta" palika mazākumā, jo savu otro dzelteno kartīti mačā saņēma Fanija Mežecka. Liepājas futbolistes vienas spēlētājas pārspēku neizmantoja, turklāt papildlaika pēdējās sekundēs pēc savas kļūdas deva pretiniecēm iespēju apdraudēt vārtus.

Latvijas kausa ieguvējas tika noskaidrotas pēcspēles 11 metru sitienu sērijā. Uz "Metta" kapteines Lipšānes precīzo sitienu atbildēja Emīlija Saule, bet pēc tam, kad bumbu vārtos ieraidīja Nelle Treimane, 2:2 panāca Signija Šenberga. Alīna Šilova atguva rīdziniecēm vadību, turpretī Sanija Dreimane sita pāri vārtiem.

Turpinājumā Paula Linda Liniņa panāca 4:2 "Metta" komandas labā, spītējot tam, ka Zatoviča uzminēja bumbas lidojuma virzienu un skāra to. Nākamā uz 11 metru sitienu atzīmes devās liepājnieču kapteine Sintija Čamane, kuras sisto bumbu Matrevica atsita, nodrošinot "Metta" futbolistēm titulu.

"Daugavas" stadions sieviešu kausa finālu uzņēma pirmo reizi vēsturē. Šajā stadionā fināls bija iecerēts iepriekšējā kausa izcīņas sezonā, taču pēc mača pārcelšanas tas tika aizvadīts Salaspilī.

"Liepājas Futbola skola" turnīra finālā spēlēja otro reizi pēc kārtas, bet "Metta" - pirmoreiz vēsturē. Visās iepriekšējās sezonās turnīrā uzvarēja "Rīgas Futbola skola", bet 2021.gada sacensībās pie titula tika šīs komandas mantiniece "Rīga".

"Metta" pirms tam turnīra astotdaļfinālā ar 3:0 uzvarēja "Super Nova"/RTU komandu, vēlāk ar 7:0 sagrāva Rēzeknes BJSS vienību, bet pusfinālā pēc 1:1 neizšķirta pēcspēles sitienos apspēlēja valsts čempiones "Rīga". Tikmēr liepājnieces turnīru sāka ar 6:0 panākumu pār RFS/Babītes SK, pēc tam ar 3:0 uzvarēja "Jelgavas" komandu, bet pusfinālā pēc 2:2 neizšķirta pēcspēles sitienos svinēja panākumu pār "Olaini".

"Liepājas Futbola skola" šosezon kļuva par Sieviešu futbola pirmās līgas čempionvienību, bet "Metta" garantējusi sudraba godalgas Sieviešu futbola līgā. Liepājas futbols Latvijas kausa finālā bija pārstāvēts sesto reizi.

Latvijas kausa izcīņa sieviešu komandām tika ieviesta 2014.gadā, kad sacensībās piedalījās sešas komandas, un gadu gaitā turnīrs paplašinājies, apvienojot abu Latvijas sieviešu futbola līgu futbolistes kopīgās izslēgšanas spēļu sacensībās.