Francijas futbola izlase izcīna vietu finālā, Marokas sapni piezemē uz bronzu. Spilgtākie mirkļi

Francijas izlase trešdien ar 2:0 pārspēja Marokas futbolistus un nodrošināja iespēju Pasaules kausa finālā cīnīties par titula aizstāvēšanu. Finālturnīrā lielāko pārsteigumu sagādājušie marokāņi pēc zaudējuma vēl varēs gandarīt savus līdzjutējus spēlē par 3.vietu.

Ātrus vārtus Francijai pusfinālā guva Teo Ernandess, bet Randals Kolo Muani tuvāk otrā puslaika beigām pārsvaru divkāršoja.

Franči svētdien finālā spēlēs pret Argentīnas izlasi, kas dienu iepriekš pārspēja horvātus. Pusfinālu zaudētāji sestdien tiksies spēlē par 3. vietu.

Francijas izlase atklāj rezultātu

Marokāņi zaudētājos nonāca jau 5.minūtē, kad pēc kļūmes aizsardzībā gar soda laukuma malu izrāvās Antuāns Grīzmans un piespēlēja soda laukumā, kur Ernandess pārspēja vārtsargu Jasinu Bunu.

Cenšoties panākt izlīdzinājumu, marokāņi atstāja pretiniekiem iespējas pretuzbrukumiem, un vienā no tiem Olivjē Žirū sisto bumbu atvairīja vārtu stabs. Marokas izlase aktīvāk aizvadīja puslaika beigu daļu un bija tuvu panākumam, kad Džavads Eljamiks kritienā pār sevi trāpīja pa vārtu stabu.

Franči panāk 2:0

Francijas izlase ar disciplinētu spēli aizsardzībā otrajā puslaikā pārlaida marokāņu uzbrukuma viļņus un savu iespēju garām nepalaida. Kiliana Mbapē individuālās prasmes soda laukumā sapina četrus pretinieka spēlētājus un tikko laukumā uz maiņu nākušajam Muani atlika ievirzīt bumbu tukšā vārtu stūrī.

Izslēgšanas turnīra pirmajās kārtās Francijas futbolisti pārspēja Poliju (3:1) un Angliju (2:1), turpretim Marokas izlase pēc bezvārtu neizšķirta uzveica spāņus pēcspēles 11 metru sitienos, kā arī svinēja uzvaru pār Portugāli (1:0).

Pasaules kausa finālturnīrā Katarā startēja 32 valstsvienības, kas pirmajā posmā tika sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēja apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļuva izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.