Argentīnas futbolisti pēcspēles sitienos izcīna Pasaules kausu, Mesi misija piepildīta. Spilgtākās epizodes

Argentīnas izlase svētdien Pasaules kausa finālā pamatlaikā un pagarinājumā cīnījās neizšķirti 3:3 ar Franciju, bet uzvarēja pēcspēles 11 metru sitienos 4:2 un trešo reizi valstsvienības vēsturē izcīnīja futbolā vērtīgāko trofeju. Karjerā pēdējā finālturnīrā Lionels Mesi pirmo reizi kļuva par Pasaules kausa ieguvēju, ko argentīniešu spožākā zvaigzne finālā veicināja ar divu vārtu guvumu.

Finālmačā Argentīnai vārtus normālajā laikā guva Mesi un rezultatīvs bija arī Anhels di Maria. Francijai ar trīs vārtu guvumu izcēlās Kilians Mbapē. Mesi apbalvošanas ceremonijā saņēma Zelta bumbas balvu kā finālturnīrā labākais spēlētājs.

Pēcspēles 11 metru sitienu sērija

Pēcspēles 11 metru sitienos Mesi sāktajā sērijā argentīnieši realizēja visus četrus sitienus. Frančiem Mbapē pirmo sitienu gan trāpīja, taču turpinājumā Damjans Martiness vārtos glāba pēc Kingslija Komana sitiena, bet Oreljēns Čuameni sita garām vārtiem. Uzvaru Argentīnai nodrošināja Gonsalo Montiela sitiens.

Francija bija līdzšinējā Pasaules kausa īpašniece, kas trofeju ieguva arī 1998. gadā. Argentīna čempiones titulus iepriekš ieguva 1978. un 1986. gadā.

Argentīnas izlase atklāj rezultātu

Argentīnieši enerģiski sāka spēli, turpretim franči uzbrukumā bija blāvi un likumsakarīgi nonāca zaudētājos. Usmans Dembele kļūdījās soda laukumā un paklupināja di Mariu, par ko tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu. Mesi no 11 metriem neatstāja izredzes Francijas vārtsargam Igo Lorisam, un 23. minūtē rezultāts bija atklāts.

Argentīnas pārsvars sasniedz 2:0

Francijai mēģinājums noorganizēt uzbrukumu lielākiem spēkiem maksāja otro vārtu zaudējumu. Argentīna zibenīgā prettriecienā ar pāris piespēlēm tika pāri puslaukumam un di Maria soda laukumā sita bumbu vārtos.

Franči gūst savus pirmos vārtus

Otrā puslaika sākums neliecināja par gaidāmo intrigu, taču franči spēja atgūties. Nikolass Otamendi soda laukumā nogāza Randalu Kolo Muani un Mbapē 80. minūtē realizēja 11 metru soda sitienu.

Francija pirmo reizi izlīdzina rezultātu

Tikai minūti vēlāk franči izspēlēja bumbu Mbapē brīvam sitienam soda laukumā un rezultāts kļuva neizšķirts 2:2.

Pagarinājumā argentīnieši atgūst vadību

Pagarinājumā franči bija ātrāki, bet Argentīnas izlase spēja izmantot savu iespēju. Lautaro Martinesa sitienu atvairīja Loriss, bet pēc Mesi atkārtotā sitiena aizsargs bumbu izsita pārāk vēlu – gaisā tā jau bija šķērsojusi vārtu līniju.

Francijas izlase panāk 3:3

Franči gan izglābās vēlreiz. Soda laukumā bumba trāpīja pa roku Gonsalo Montielam, un tiesnesis norādīja uz 11 metru soda sitiena atzīmi. Mbapē iespēju realizēja.

Izslēgšanas turnīrā Argentīnas futbolisti pārspēja Austrāliju un pieveica Nīderlandi pēcspēles 11 metru sitienos, bet vietu finālā nodrošināja ar pārliecinošu uzvaru pār horvātiem, kas sestdien kļuva par 3. vietas ieguvējiem. Francijas izlase ceļā līdz finālam izslēgšanas spēlēs uzvarēja Poliju, Angliju un Maroku.

Pasaules kausa finālturnīrā Katarā startēja 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā tika sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēja apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļuva izslēgšanas posmā, kas noslēdzās ar finālu 18. decembrī.