Sporta ziņas

Baltijas volejbola Līga vīriešiem. "RTU Robežsardze/Jūrmala" - "Amber Volley". Patriks Pinka

Sporta ziņas

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Kas jāmaina Latvijas sportā? - Pār Latvijas futbolu atkal sarunāto spēļu ēna

Futbola klubā «Dinamo Rīga» savus spēlētājus tur aizdomās par manipulēšanu ar rezultātiem

Futbola kluba "Dinamo Rīga" vadība 9. oktobrī informēja Latvijas Futbola federāciju (LFF) par izstāšanos no Nākotnes līgas, kas ir otrais augstākais līmenis pēc virslīgas. Klubs lēmumu pamatoja ar aizdomām par manipulēšanu ar spēļu rezultātu, ko, iespējams, piekopj pašu spēlētāji.'

ĪSUMĀ:

Vadzis lūza pēc spēles pret Tukuma kluba dublieru komandu, kurā pēc izvirzīšanās vadībā ar 3:0, beigās tika piedzīvots zaudējums 3:4.

"Izgāja uz laukuma pret sešiem virslīgas spēlētājiem, kas bija "Tukuma" sastāvā, un apspēlēja 3:0 pirmajā puslaikā bez variantiem. Tad visu otro puslaiku vispār neko nedarīja – tā nevar būt," Latvijas Televīzijai (LTV) teica "Dinamo Rīga" menedžeris Raimonds Apse.

LTV anonīmi nointervēja vienu no "Dinamo Rīga" spēlētājiem - viņš neuzskata, ka mačs būtu bijis sarunāts, bet straujās snieguma un rezultāta svārstības skaidroja ar zemo futbola līmeni. Viņaprāt, arī virslīgā ir vērojamas līdzīgas spēles.

"Ja mēs paskatīsimies nesen RFS pret "Tukumu" – otrajā puslaikā "Tukums" iesita trīs golus. Spēle beidzās 5:4," sacīja "Dinamo Rīga" futbolists. "Tā ka pat virslīgā, kur topa komanda spēlē pret apakšgala komandu, arī var ielaist otrajā puslaikā trīs golus."

"Dinamo Rīga" ir Latvijas mērogiem liels futbola klubs, kuram piešķirts arī jaunatnes akadēmijas statuss, un komandai bija ambīcijas nākamsezon spēlēt virslīgā.

Tās parādījušās līdz ar kāda krievu uzņēmēja nonākšanu komandas tuvumā. LTV neoficiāli ir zināms, ka šis uzņēmējs ir Ņikita Kalašņikovs no Maskavas, kurš Latvijā dzīvo jau nepilnus 10 gadus.

"Dinamo Rīga" menedžeris Apse paskaidroja, ka komandas sastāvu pirms sezonas lielākoties veidoja potenciālie sadarbības partneri. 

"Tas nebiju es, kas savāca tos spēlētājus. Mēs jūlija sākumā uzsākām sadarbību ar, tā teikt, investoriem, kas gribēja pastiprināt komandu, lai tā paliktu 1. līgā un nākamgad tēmētu uz virslīgu," paskaidroja Apse. "Viņi teica, ka atvedīs mums spēlētājus, lai mērķi sasniegtu. Principā 85% visa sastāva ir tie cilvēki, kuri tika atvesti no investoru puses."

"Dinamo Rīga" intervētais spēlētājs pastāstīja, ka katram futbolistam komandā ir arī individuāli paredzēts finansējums.

"Parādījās prezidents, un tad sāka vienkārši vākt vairākus spēlētājus. Kāds atnāca, kāds atteicās. Dažādu iemeslu dēļ," intervijā teica futbolists. "Ir finansējums gan personīgi katram, gan komandas kopējais."

Savukārt LFF ģenerālsekretārs Arturs Gaidels atzina, ka, 

futbolistiem spēlējot praktiski bez algas, ir liels risks krāpšanai un manipulēšanai ar spēļu rezultātiem. 

"Kad līmenis ir zems, algas var teikt, ka vispār nav, tad vari piedāvāt "iPhone" vai datoru un tas spēlētājs var piekrist. Līdz ar to tie riski ir ļoti lieli," sacīja Gaidels. "Skaidrs, ka mums tā ir liela bēda, ka jauni spēlētāji iesaistās šajās spēlēs."

LTV ir zināms, ka "Dinamo Rīga" spēlētājiem maksātas aplokšņu algas, bet profesionāli līgumi ir noslēgti tikai leģionāriem. Apse gan norādīja, ka oficiālu algu no kluba konta leģionāri ne reizi nemaz nepaguva saņemt. Savukārt ar Latvijas spēlētājiem ir noslēgti amatieru līgumi, kuros atalgojums nemaz nav paredzēts.

"Būtībā tas ir brīvprātīgā darba līgums. Tāpēc, kā viņi tur sarunāja, vai viņiem tiešām bija kaut kādas algas vai nebija, vai kā viņi vēl sarunāja, es nevaru pateikt," atzina Apse.

Pagaidu diskvalifikāciju LFF ir piemērojusi 12 spēlētājiem.

Zīmīgi, ka LFF kluba mīklaino krievu investoru Kalašņikovu tā arī nepārbaudīja, jo oficiālas saistības ar klubu viņam neesot.

"Mēs viņu sāktu pārbaudīt tad, kad mums jau atnāktu iesniegums, ka notiek kaut kādas darbības, ka viņš [Kalašņikovs] grib kaut kādā veidā jau būt klubā," pastāstīja LFF ģenerālsekretārs Gaidels. "Juridiski viņš mums nebija [norādīts], līdz ar to tā pārbaude nebija. Tiklīdz mēs saņemtu dokumentāciju, ka viņš grib pārņemt klubu, tad mums ir integritātes pārbaude, kuras laikā mēs pārbaudām tādas personas."

Krimināllikumā pants par manipulācijām ar sporta sacensībām tika iekļauts 2016. gadā. Zīmīgi, ka krimināli sodāma ir ne tikai rezultātu manipulācija ar mērķi gūt materiālus labumus, bet arī apzināta bezdarbība laukumā. Piemēram, apzināti slikta spēlēšana ar nolūku piespiest kluba vadību nomainīt treneri Latvijā arī ir krimināli sodāma. Ja noziedzīgais nodarījums ir lielā apmērā, vai ja to izdarījusi organizēta grupa, maksimālais sods var būt brīvības atņemšana uz pieciem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti