Rīta Panorāma

Eiropā turpinās lauksaimnieku protesti

Rīta Panorāma

Zinātnieki rada metodi vienkāršākai ūdeņraža ieguvei

Latvijas futbola valstsvienības galvenā trenera amatā apstiprina itāli Nikolato

Federācijas prezidents: Jaunais izlases treneris var dot fantastisku pienesumu visam Latvijas futbolam

Latvijas valstsvienības grožus pārņēmušais treneris Paolo Nikolato ir guvis ļoti nozīmīgu pieredzi dzimtajā Itālijā, tādēļ varēs dot milzu ieguldījumu ne tikai izlasē, bet pašmāju futbolā kopumā, Latvijas Televīzijā otrdien pastāstīja Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko. 

Uz valstsvienības galvenā trenera amatu LFF izskatīja daudz pretendentu, bet fināla fāzē līdzās Nikolato bija vēl četri kandidāti – zviedrs Janne Andešons, polis Mareks Papšuns, lietuvietis Valds Dambrausks un ukrainis Viktors Skripņiks. Visu finansiālās prasības bija līdzīgas, bet Ļašenko uzsvēra, ka Nikolato atšķirībā no citiem kandidātiem bija gatavs ikdienā dzīvot Latvijā un ieguldīt savu pieredzi vietējā futbolā. 

"Visi zinām, ka Itālija ir futbola lielvalsts, īpaši treneru izglītībā Itālija ir ļoti attīstīta, līdz ar to viņš var dot fantastisku pienesumu ne tikai komandai, bet arī treneriem un Latvijas futbolam kopumā," pastāstīja Ļašenko.

Pirms līguma noslēgšanas pirmdien aptuveni piecas stundas puses vēl diskutēja par līguma nosacījumiem. Ļašenko pastāstīja, ka pēdējie jautājumi bija par finansēm un vienošanās termiņu. Visbeidzot sekoja vienošanās par līgumu līdz 2025. gada 30. novembrim. Finanšu nosacījumi izlases galvenajam trenerim būs labāki nekā iepriekš, jo LFF rēķinās, ka ārzemnieks nebrauks uz Latviju strādāt ar tādiem pašiem nosacījumiem kā vietējam speciālistam.

"Šim cilvēkam [Nikolato] ar šo CV, ar šiem sasniegumiem un pieredzi futbolā varam atļauties samaksāt tā, lai mūsu futbols būtu drošās rokās un lai mums būtu nākotnē labi rezultāti," teica Ļašenko, no līguma summas nosaukšanas gan atturoties.

Nikolato lielākoties ir strādājis ar Itālijas dažāda vecuma jauniešu un U-21 izlasi, tomēr tādēļ nebūtu jābažījas par speciālista prasmēm pieaugušo futbolā.

Paolo Nikolato darba pieredze
Paolo Nikolato darba pieredze

Tā ir normāla prakse pasaulē, ka U-21 izlases treneris var stāties pie valstsvienības stūres, uzsvēra LFF prezidents. Nikolato jau Itālijā ir guvis būtisku pieredzi ar spēlētājiem, kam ir ļoti liela tirgus vērtība, un ne vienmēr lielu klubu treneri grib viņus laist uz izlasi, lai neriskētu ar savainojumiem. Līdz ar to arī U-21 izlases vadītājam Itālijā jāspēj rast kopīgu valodu ar visām ieinteresētajām pusēm. 

Ļašenko priecē, ka Nikolato grib sadarboties ar virslīgas klubiem, un valodu zināšanas tam nebūšot šķērslis. Ļašenko noraidīja apgalvojumus, ka Nikolato runā tikai itāliski, jo LFF nolīgtais speciālists labi spējot sazināties arī angļu valodā.

"Domāju, ka sākumā viņš [Nikolato] kautrējas, jo negrib publiski kļūdīties [runājot angliski]. Domāju, ka 3–4 mēnešu laikā sāks runāt arī publiski," teica Ļašenko.

Nikolato trešdien dosies uz Nāciju līgas izlozi, kas Parīzē notiks dienu vēlāk. Jau otrdien ceļu uz Francijas galvaspilsētu mēroja Ļašenko, kam Parīzē paredzēta tikšanās ar Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) prezidentu Aleksanderu Čeferinu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti