«Riga» futbolisti kļūst par Latvijas Superkausa ieguvējiem

Latvijas kausa ieguvēji "Riga" futbolisti sestdien Rīgā kļuva par Latvijas Superkausa ieguvējiem.

"Riga" pēc 1:1 (0:1) neizšķirta pamatlaikā valsts čempioni RFS ar 5:4 pieveica pēcspēles sitienos.

43.minūtē vārtus guva Žiga Lipuščeks, kurš burzmā vārtu priekšā ar kāju bumbu no neliela attāluma raidīja vārtos.

70.minūtē ar sitienu no soda laukuma rezultātu ātrajā uzbrukumā izlīdzināja sešas minūtes iepriekš laukumā uz maiņu nākušais Gotjē Mankendā. Arī rezultatīvu piespēli savā kontā ierakstīja uz maiņu laukumā nākušais argentīnietis Brajans Orosko, kurš laukumā devās 53.minūtē. RFS vārtsargs Jevgeņijs Nerugals bumbu skāra, taču bumba ielidoja vārtos.

Mača kompensācijas laika otrajā minūtē RFS komandā, gatavojoties pēcspēles sitieniem, notika vārtsargu maiņa, Nerugala vietā laukumā dodoties Pāvelam Šteinboram.

Rezultāts spēles laikā nemainījās, abām komandām savstarpējās spēlēs sesto reizi pēc kārtas spēlējot neizšķirti pamatlaikā, un tika izpildīti 11 metru sitieni.

Pēcspēles sitienus, bumbu raidot vārtu kreisajā augšējā stūrī, ar precīzu sitienu sāka Muameds Ngoms, izvirzot "Riga" vadībā. RFS spēlētājs Jānis Ikaunieks sita virs vārtiem.

Marko Regža panāca 2:0, bet Rihards Matrevics atvairīja Stefana Paniča labajā stūrī sisto bumbu.

Trešajā sērijā Šteinbors atvairīja Eduarda Dašķeviča kreisajā stūrī sisto bumbu, bet Lipuščeks iesita bumbu pa vidu vārtiem - 1:2.

Arī ceturtajā sērijā Šteinbors atvairīja Orosko labajā stūrī sisto bumbu, taču savu iespēju nerealizēja arī Darko Lemajičs.

Šteinbors atvairīja arī Luisa Rovalino labajā stūrī sisto bumbu, bet Roberts Savaļnieks filigrāni guva vārtus, bumbai vārtos ielidojot no kreisā vārtu staba - 2:2.

Sestajā sērijā ar precīziem raidījumiem izcēlās Baba Musa un Herdi Prenga - 3:3.

Mankendā un Adams Marhijevs bija precīzi septītajā sērijā - 4:4.

Par pēdējo kļuva astotā sitienu sērija, kurā precīzs bija "Riga" spēlētājs, Raivis Jurkovskis, bet Matrevics atvairīja Ismaela Diomandē sitinu.

Superkausa izcīņa Latvijas futbolā līdz šim ir izspēlēta vienu reizi, kad 2013.gadā savu līdzjutēju priekšā trofeju izcīnīja Daugavpils "Daugava", kas cīņā par kausu pārspēja Rīgas "Skonto" futbolistus.

Pērnā gada virslīgas čempionātā RFS komanda izcīnīja savu otro Latvijas čempionu titulu, pēdējā kārtā par vienu punktu apsteidzot "Riga".

Latvijas kausa finālā šo pašu komandu duelī "Riga" pēc 1:1 neizšķirta bija pārāka pēcspēles sitienu sērijā un trofeju virs galvas cēla otro reizi.

Virslīgas čempionātā visās četrās galvaspilsētas pārstāvju tikšanās reizēs pērn tika fiksēts neizšķirts.