Florbola valstsvienībai pasaules čempionātā pirmā uzvara nodrošina ceturtdaļfinālu

Latvijas vīriešu florbola izlase trešdien Šveices pilsētā Vintertūrā pasaules čempionāta astotdaļfinālā ar rezultātu 5:2 uzvarēja Igauniju, nodrošinot vietu labāko astotniekā.

Divus vārtus Latvijas labā guva Rolands Kovaļevskis un Jānis Ragovskis, bet vienu reizi precīzs bija Morics Krūmiņš.

Jau spēles sākumā Latvija tika pie vairākuma, taču to neizdevās izmantot. Latvijas florbolistiem izdevās izvirzīties vadībā 11. minūtē, kad pēc Kovaļevska piespēles bumbiņu pretinieku vārtos raidīja Krūmiņš.

Tikmēr otrajā trešdaļā igauņi vispirms 37. minūtē, pateicoties Patrika Kareliusona vārtiem, panāca neizšķirtu, bet pēc tam 39. minūtē Latvijas vārtsargu Jāni Salceviču pārspēja Kaspars Kalions un izvirzīja igauņus vadībā.

Izšķirošajā periodā Latvijai vajadzēja nedaudz vairāk kā trīs minūtes, lai izlīdzinātu rezultātu, precīzam esot Kovaļevskim, kurš pēc četrām minūtēm guva vēl vienus vārtus un panāca 3:2. Savukārt trešdaļas vidū pirmo reizi mačā Latvijai izdevās panākt divu vārtu pārsvaru, šoreiz pretinieku vārtsargu pārspējot Ragovskim. Pēdējā minūtē latvieši veiksmīgi devās pretuzbrukumā, kas noslēdzās ar precīzu Ragovska metienu.

Latvijas florbolisti ceturtdaļfinālā, kas būs ceturtdien, stāsies pretī Šveicei.

Latvieši bija ceturtie B apakšgrupā, kur piedzīvoja zaudējumus Čehijai (3:6), Zviedrijai (2:11) un Vācijai (4:6). Savukārt igauņi uzvarēja otrā ešelona C apakšgrupā, kur pārspēja Singapūru (12:4), Kanādu (15:3) un Taizemi (16:4).

A apakšgrupā cīnās Norvēģija, Slovākija, Šveice un Somija, C apakšgrupā spēkojas Kanāda, Igaunija, Taizeme un Singapūra, bet D apakšgrupā ir Polija, Dānija, Filipīnas un Austrālija.

Apakšgrupā komandas spēlēs katra ar katru. A un B grupu pirmo divu vietu īpašnieces uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašniecēm būs duelēšanās ar otrā ešelona katras grupas divām spēcīgākajām izlasēm.

Valstsvienības sastāvā ir iekļauti divi vārtsargi, septiņi aizsardzības spēlētāji un vienpadsmit uzbrucēji. Vislielākā pārstāvniecība no vietējiem klubiem izlasē ir čempionvienībai Cēsu "Lekringam" – četri spēlētāji. Pa trim florbolistiem ir no "Lielvārde"/"Fat Pipe" un Talsu NSS/"Krauzers", divi no "Ķekavas", bet pa vienam no Kocēnu "Rubenes" un "Valmieras" komandām. Vēl seši pieteikumā iekļautie florbolisti spēlē ārvalstu klubos.

Izlases kapteiņa lomu pilda Artis Raitums, kura karjerā šis ir jau devītais šāda līmeņa turnīrs. Sastāvā ir iekļauti četri pieaugušo pasaules čempionāta debitanti – Gustavs Griezītis, Daniels Jānis Anis, Valters Kalnietis un Jēkabs Keišs.

Latvijas vīriešu izlase Starptautiskā florbola federācijas (IFF) pasaules rangā šobrīd ieņem piekto pozīciju un šāda vieta tika izcīnīta arī iepriekšējos divos finālturnīros Prāgā un Helsinkos.

Latvijas florbolisti piedalījušās visos 13 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos un augstākais sasniegums ir sešas reizes iegūtā piektā pozīcija (2006., 2008., 2010., 2014., 2018., 2020.).

Pasaules čempionāta finālturnīrs Šveices pilsētās Cīrihē un Vintertūrā norisināsies līdz 13. novembrim.