Sporta ziņas

Latvijas telpu futbola Virslīgas spēle "RFS Futsal" - "Raba FPA". Artūrs Kuļešovs

Sporta ziņas

Patrīcija Eiduka "Tour de Ski" pēdējā posmā izcīna piekto vietu un atkārto karjeras rekordu

Kas jāmaina Latvijas sportā? - Iespējama pedofilija komandas iekšienē. Prokuratūra izvirza apsūdzību florbolistam.

Jauniešu dalību pieaugušo sacensībās aicina pārskatīt pēc seksuālas vardarbības florbola vidē

Valsts policija pērn decembrī nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai lietu pret 20 gadu vecu vīrieti, kuru tur aizdomās par 12 sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu pret 15 gadus vecu pusaudzi. Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) jauniešu pasargāšanai aicina federācijas sporta spēļu veidos noteikt sportistiem minimālo vecumu dalībai pieaugušo sacensībās.

Latvijas Televīzijai zināms, ka iespējamā seksuālā vardarbībā ir iesaistīta persona, kas bija cietušā komandas biedrs aizvadītajā sezonā Latvijas florbola 1. līgas čempionātā. Cietušais jaunietis joprojām turpina piedalīties florbola sacensībās. Viņu pazemojošo video Latvijas jaunie florbolisti cits citam pārsūtījuši, kas ir krimināli sodāma darbība. Nekādus profilaktiskus pasākumus darbā ar saviem jaunajiem sportistiem Latvijas Florbola savienība (LFS) gada laikā nav veikusi.

"Ja tā ņem, mēs neesam nekā darījuši, un es neesmu informēts, cik daudzi ir redzējuši [video] un… Nav nekas mums tāds konkrēts darīts," atzina LFS prezidents Pētersons.

LFS prezidents piebilda, ka nav saņemtas nekādas sūdzības par emocionālo vardarbību pret cietušo spēlētāju. Gan florbolā, gan citās sporta spēlēs tik jaunu spēlētāju iekļaušana pieaugušo komandās un startēšana pieaugušo sacensībās nav retums.

IZM neplāno noteikt obligāto minimālā vecuma cenzu dalībai pieaugušo sacensībās, taču mudina federācijas to darīt pašām.   

"Aicinu īpaši sporta spēļu federācijas, ņemot vērā fiziskās attīstības īpašības, ka arī juridiskos aspektus, līdz 16 gadu vecumam neļaut jauniešiem startēt pieaugušo sacensībās," teica IZM Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs.

Savukārt LFS prezidents Pētersons uzskata, ka bez diskusijām nevar ieviest striktus ierobežojumus, jo, piemēram, pasaules čempionātos starptautiskā līmenī var piedalīties no 15 gadu vecuma.

Procesā vēl turpinās pirmstiesas izmeklēšana, bet lietu tiesai nosūtīs, līdzko, prokurores ieskatā, būs savākts pierādījumu kopums, kas ļaus uzturēt valsts apsūdzību, pastāstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

"Saskaņā ar šībrīža apsūdzību, persona sociālajā tīklā izveidoja viltus profilu un uzsāka saziņu ar cietušo personu," paskaidroja Ģenerālprokuratūras pārstāve Eiduka. "Saziņas laikā no cietušās personas apsūdzētais pieprasīja iesūtīt kailbildes, ko cietušais arī izdarīja. Vēlāk apsūdzētais ar šīm kailbildēm draudēja cietušajam – ja netiks izpildītas viņa prasības, tad kailbildes tiks publicētas sociālajā vidē. Cietušais, baidīdamies, ka tā varētu arī notikt, izpildīja visas apsūdzētā prasības un stājās seksuālās attiecības ar viņu."

Neoficiāli zināms, ka dzimumakts ticis filmēts un video vēlāk strauji izplatījies jauniešu, it sevišķi jauno florbolistu vidē. Aizdomās turamais bijis ne tikai florbolists ar virslīgas pieredzi, bet paralēli arī florbola tiesnesis. Tāpat viņš kādā florbola klubā asistējis darbā ar bērniem, jo tobrīd bija Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas students.

LFS aizdomās turamās personas tiesneša licenci paguva anulēt, vēl pirms policija vīrieti aizturēja. Vēlāk reaģēja arī viņa pārstāvētās komandas.

"Pāris dienu laikā – vai pat varbūt ātrāk – arī tie klubi, kuros viņš bija licencēts, atsauca viņa licences," pastāstīja LFS prezidents Ilvis Pētersons. "Līdz ar to mūsu "dārziņā" viņš tika padarīts neaktīvs."

Vīrieti aizturēja 2022. gada nogalē un apcietinājumā viņš pavadīja pāris mēnešus, bet pēc tam tika atbrīvots pret 20 000 eiro drošības naudu. Pēc iznākšanas no apcietinājuma vīrietis vairākus mēnešus strādāja vienā no Latvijā vadošajām sporta preču veikalu ķēdēm, un darba attiecības tika izbeigtas pērngad oktobrī.

Aizdomās turamais vīrietis saziņai ar Latvijas Televīziju neatsaucās. Viņa advokāte plašākus komentārus sniegt nevēlējās, taču norādīja, ka viņas klients savu vainu neatzīst.

Prokuratūras pārstāve Eiduka neņemas prognozēt, kad lieta varētu nonākt tiesā. Aizdomās turamajam vīrietim ir aizliegts trenēt bērnus un tiesāt viņiem sacensības, kā arī aizliegts tuvoties noteiktai personai un izbraukt no valsts. Vainas pierādīšanas gadījumā viņam draud 20 gadu cietumsods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti