Latvijas florbolistes zaudē titulētajai Zviedrijai, pasaules čempionātā cīnīsies par 5. vietu

Latvijas sieviešu florbola izlase ceturtdien Singapūrā pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ar 3:13 zaudēja favorītei Zviedrijai un turnīra turpinājumā pretendēs uz 5. vietu.

Divus vārtus Latvijai guva Anna Ankudinova un Simona Grāpēna pēdējā trešdaļā, kad zviedrietes jau bija panākušas 10:0, bet mača izskaņā precīza arī Dārta Derupa. Par labāko Latvijas izlasē nosauca vārtsardzi Allanu Kolosovu, kura atvairīja 37 no 50 metieniem.

Desmitkārtējās pasaules čempiones zviedrietes pirmās trešdaļas vidū bija iekrājušas minimālu vienu vārtu pārsvaru, bet, dodoties pārtraukumā, jau bija vadībā 4:0. Četras reizes bumbiņa Latvijas vārtos nonāca arī otrajā trešdaļā. Pēc pēdējā pārtraukuma Zviedrijas florbolistes pieaudzēja pārsvaru līdz 10:0, kam sekoja divi pēc kārtas Latvijas izlases gūti vārti. Pēdējo reizi mačā bumbiņa vārtos nonāca pēc Derupas metiena.

Uzvarētājām ar trīs vārtu guvumu izcēlās Hanna Nordstranda.

Pusfinālā par 5. vietu Latvijas izlasi sestdien gaidīs tikšanās ar Šveices un Slovākijas spēles zaudētājām, kas kļūs zināmas piektdien.

Zviedrijas izlase pasaules čempionātos ir nepārspēta kopš 2007. gada.

Iepriekš grupas kārtā Latvijas florbolistes cieta trīs zaudējumus pret Somiju (1:14), Norvēģiju (3:4) un Šveici (1:22), bet izslēgšanas pirmajā kārtā uzvarēja japānietes (8:5), nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempiones kļūs zināmas svētdien, 10. decembrī.