Izlases florbolistes atjauninātā sastāvā mērķē pasaules čempionātā atgriezties TOP8

Latvijas sieviešu florbola izlase atjauninātā sastāvā ar mērķi atgriezties labāko astoņu komandu vidū nedēļas nogalē startēs pasaules čempionātā. Lai gan florbols ir Eiropai raksturīgāka spēle, starptautiskās federācijas vadība vēlas paplašināt sporta veida ģeogrāfiju, tādēļ čempionāts risināsies Singapūrā.

Florbolā izteikti pārākas ir Eiropas valstis, savukārt Ziemeļamerika un Āzija vēl būtiski atpaliek. Singapūra gan ir viena no spēcīgākajām Āzijas valstīm florbolā, un viņu sieviešu izlase pirms diviem gadiem pasaules čempionāta spēlē sagādāja problēmas Igaunijai. Sieviešu izlase pasaules čempionātu Singapūrā aizvadīja arī 2005. gadā, Latvijai iegūstot 5. vietu un mājup braucot ar labām atmiņām. 

Latvijas sieviešu florbola izlase gatava startam pasaules čempionātā
00:00 / 04:00
Lejuplādēt

Iepriekšējais turnīrs pirms diviem gadiem Latvijai gan nebija tik veiksmīgs un nācās samierināties ar 9. vietu, kas ir sliktākais rezultāts sieviešu izlasei pasaules čempionātu vēsturē. 

Pirmais mērķis un minimālais uzdevums šoreiz ir iekļūšana astotniekā. Latvijai grupu turnīrā jāspēlē pret Somiju un Šveici, kā arī Norvēģiju.

Somija un Šveice ir galvastiesu pārākas, toties Norvēģija gan ir Latvijas līmeņa komanda, ar kuru jācīnās par uzvaru un nomināli vieglāku pretinieku turnīra ceturtajā spēlē.

Latvijas florbola apskatnieks Dāvis Dedumets uzsvēra, ka komandas mērķis ir nopelnīt vietu astotniekā. Turpinājumā tad gaidītu sarežģīts ceturtdaļfināls, bet tālāk cīņā par 5.–8. vietu visām komandām jau būtu apmēram līdzīgas izredzes uz panākumu katrā spēlē.

Turnīra izspēles sistēma ir pazīstama no iepriekšējiem čempionātiem – astoņas labākās komandas pēc ranga sadalītas A un B grupās, savukārt astoņas nākamās vienības – C un D grupās. A un B grupu pirmās divas vietas automātiski iekļūst ceturtdaļfinālā, savukārt trešā un ceturtā vieta A un B grupā spēlē pret C un D grupas divām labākajām komandām. Latvija nonāca A grupā, un turnīra ceturtajā spēlē būs jātiekas ar komandu no D grupas, kur ir Dānija, Igaunija, Japāna un ASV. Pret kādu no šīm komandām, visticamāk, būs jācīnās par vietu ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlasē noskaņojums ir kaujiniecisks, un florbolistes vēlas aizvadīt labāku turnīru nekā pirms diviem gadiem.

Valstsvienības kapteine Elīza Elizabete Bērziņa spēlētāju cīņassparu un nepadošanos nosauca par galveno argumentu spēlē pret jebkurām pretiniecēm.

"Mums ir ļoti talantīgas spēlētājas – gan jaunās, kam pieredzes varbūt ir mazāk, gan spēlētājas, kuras ir pieredzējušākas," teica Bērziņa. "Ko mēs varam pretim likt, tā ir disciplinēta cieša aizsardzība un savstarpēja sadarbība, lai noturētu savu fronti." 

Sestdien plkst. 10 pēc Latvijas laika izlasi gaida pirmā spēle pret Somiju, svētdien būs mačs pret Norvēģiju, bet grupas noslēgumā pirmdien gaidīs mačs ar Šveici. Situācija turnīra tabulā tad noteiks turnīra turpinājumu.

Čempionātā četras izteiktas favorītes ir Zviedrija, Somija, Šveice un Čehija,

kam seko otrais ešelons cīņā par 5. vietu – Latvija, Polija, Slovākija, Norvēģija, Dānija, arī Igaunija. Šajā kompānijā Latvijai būs jāpacīnās, lai kāptu augstāk noslēguma tabulā, salīdzinot ar iepriekšējo turnīru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti