Sporta veterāni priecīgi par tikšanos un medaļām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 10 mēnešiem.

Turīnā sestdien noslēgsies Pasaules meistaru sporta spēles senioriem. Jau ziņots, ka pagaidām visbagātāko medaļu ražu ievākuši vieglatlēti. Pie sudraba ticis arī olimpiskais čempions Dainis Kūla. Nule kā bronzas medaļas pludmales volejbolā izcīnīja dāmas grupā 45+. Bijusī Pasaules Universiādes medaļas ieguvēja klasiskajā volejbolā Anita Gulbe (Gilinska) atzina, ka turīniešu atsaucība ir sportisku rekordu rosinoša.

Ceturtdien arī Itālijā granda pērkons, un lietus dēļ bija atcelti starti airēšanā. Taču pauze nāca par labu mūsējiem, jo jau pirmajā sacensību dienā izcīnītas zelta medaļas.To apstiprināja delegācijas vadītāja Indra Brinkmane, taču viņa pauda, ka sacensībās ir daudz organizatorisku pārsteigumu. To, ka sacensību organizācija varētu būt labāka, secinājis arī viens no mūsu basketbola senioriem Aleksandrs Čuda, - joprojām basketbola tabulās tiek likti badmintona rezultāti. Šī iemesla dēļ nemaz nav tik viegli konstatēt precīzi, cik medaļu konkrētajā sporta veidā izcīnīts.

Medaļu skaita ziņā mūsējiem līdere ir sporta karaliene vieglatlētika. Latvijas seniori jau iekrājuši padsmitiem zelta medaļu. Latvijas Sporta veterānu savienības pārstāve Iraīda Zālīte vispirms izcēla pieredzējušāko dāmu panākumus: „Cienījamām dāmām kā Reinbergai 85 gadu grupā ir Eiropas rekords 100 metros, divas medaļas, zelta medaļas ir Nadeždai Kavsatkinai, arī kungi labi startējuši desmitcīņa un augstlēkšanā.”

1980. gada Olimpiskajās spēlē par patīkamu pārsteigumu parūpējās Dainis Kūla, kad kļuva par čempionu šķēpa mešanā. Turīnā senioru spēlēs grupā 55+ viņš izcīnīja sudrabu.

„Super vienkārši! Jāsporto, kamēr var pakustēties. Es iesāku 50 gados, pirmo startu uztaisīju Lahti, dabūju sudrabu, tagad arī sudrabu, nu jāmēģina nākošgad tikt pie zelta,” cerīgs ir Kūla.

Pie bronzas medaļām tika arī pludmales volejbolistes grupā 45+. Komandas kapteini – Anitu Gulbi atceramies kā bijušo Gilinsku - PSRS izlases vienu no cēlājām, kas savulaik izcīnīja godalgu arī Pasaules Universiādē.

„Protams, esam apmierinātas – gan ar to, ka atbraucām, gan ar rezultātiem. Esmu satikusi daudzus, kas mani vēl atceras – ļoti patīkami. Konkurence liela, atklāšanas parāde bija ļoti emocionāla, grandioza, visi mūs sveica, itāļi zināja un atpazina Latviju!” stāsta Gulbe.

Pasaules meistaru spēles veterāniem notiek kopš 1985. gada, kad spēļu dalībnieki pirmo reizi pulcējās Toronto. Tad dalībnieku skaits pārsniedza 8 tūkstošus. Vēlākajos gados rīkotājpilsētas bija Kopenhāgena, Brisbena, Portlande, Melburna, Edmontona un Sidneja. Turīnas spēlēs reģistrēto skaits pārsniedzis jau 28 tūkstošus. Latvijas delegācijā gandrīz 300 sportistu. Sacensības turpināsies līdz 10. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti