Sabilē pirmoreiz rīko BMX frīstaila sacensības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Nākamajā nedēļas nogalē pirmo reizi Sabilē risināsies BMX riteņbraukšanas un kalnu riteņbraukšanas (MTB) frīstaila sacensības "Sabile Valley Jam 2014". Sacensības notiks 26. jūlijā, un tās organizē vietējie jaunieši - BMX entuziasti, pirmdien pavēstīja organizatori.

BMX aptver vairākas disciplīnas - plašāk zināms ir BMX sacīkšu trasē, kur Latvija var lepoties ar divkārtēju olimpisko čempionu Māri Štrombergu. Otra disciplīna ir BMX dirta frīstails, kur sportisti ar divriteņiem cenšas izpildīt pēc iespējas sarežģītākus trikus un labākie tiek noteikti pēc punktu vērtēšanas sistēmas. Dirti ir no zemes veidoti tramplīni, kas kopā ar koka uzmetienu konstrukcijām veido trases struktūru.

Sabiles trases pārbūves, uzlabošanas un sakopšanas darbi notiek jau no pavasara. Lielās Latvijas talkas laikā ar Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes atbalstu tika izveidota trases tramplīnu jeb dirtu struktūra. Pēc tam vasaras mēnešos rekonstruēja esošās trases koka konstrukcijas, kā arī uzbūvēja četrus jaunus koka uzmetienus.

"Sabile Valley Jam 2014", jeb Sabiles ielejas ielēkāšana notiks paralēli populārajiem Sabiles vīna svētkiem, kas jau 16 gadus norisinās jūlija pēdējā nedēļas nogalē. It sevišķi tie priecē novada iedzīvotājus un atpūsties gribētājus no visas Latvijas ar raibiem pasākumiem, tirdziņiem un atrakcijām Sabiles centrā. "Valley Jam" organizatori dos iespēju svētku apmeklētājiem, it sevišķi bērniem un jauniešiem, iepazīties ar BMX un MTB ekstrēmajiem sporta veidiem, jo sacensību apmeklējums būs bezmaksas un norisināsies visas dienas garumā.

Sacensības sāksies plkst. 14, bet iemēģināt trasi un iesildīties dalībnieki sāks no plkst. 12. Sacīkstes būs arī čempionāta "Dirt tour 2014" ceturtais posms, kur varēs krāt kopvērtējuma punktus. Čempionāts vasarā norisinās vairākās Latvijas dirta trasēs. Braucēji startē amatieru un profesionāļu grupās, kur pirmo trīs vietu ieguvēji un labākā trika meistars iegūst balvas. 

Sabilē BMX iecienījušie jaunieši cer, ka ar pasākums palīdzēs popularizēt dirta trasi, kas nav slēgta teritorija, un to jebkurā laikā var apmeklēt ikviens BMX un MTB  frīstaila entuziasts. Pasākuma mērķis ir popularizēt ekstrēmos sporta veidus Talsu un apkārtējo novadu bērnu un jauniešu vidū.

Sabiles BMX aktīvisti jau vairākus gadus ir arī Sabiles Jauniešu centra biedri un iesaistījušies "Ghetto Games" organizatoru veidotajā biedrību apvienībā "Ghetto Alliance". Tā Latvijā apvieno pasākumu un sporta spēļu organizatorus ar kopīgu mērķi popularizēt jauniešiem nodarbošanos ar sportu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī veicināt kvalitatīva un saturīga brīvā laika pavadīšanu. 

BMX dirta trases pārbūves darbus atbalsta Sabiles pašvaldība un uzņēmēji. Pasākuma organizēšanā palīdz Talsu novada bērnu un jauniešu centrs, kā arī Talsu novada pašvaldība. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti