Rīgas dome atceļ lēmumu par zemes piešķiršanu futbola stadionam Barona ielā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rīgas domes (RD) Īpašuma komiteja atcēla iepriekš pieņemto lēmumu par pašvaldībai piederošā stadiona Krišjāņa Barona ielā 116 nodošanu bezatlīdzības lietošanā Latvijas Futbola federācijai (LFF), pirmdien informēja domes sabiedrisko attiecību nodaļā. Iespējams, septembrī būs zināms, kā pilsēta turpmāk izmantos iepriekš stadionam paredzēto teritoriju.

Jūlija beigās dome saņēma LFF vēstuli, kurā federācija informēja, ka ar tās rīcībā esošajiem resursiem nav iespējams pilnvērtīgi veikt sporta kompleksa projekta realizāciju un nodošanu ekspluatācijā iepriekš noteiktajā termiņā – 2017. gada jūnijā.

Tuvākajā laikā RD Īpašuma departaments teritoriju pārņems savā valdījumā, nodrošinot tai apsardzi. Tāpat tiek izstrādāti dažādi teritorijas attīstības varianti. RD Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs informēja, ka viena no pašvaldības iecerēm ir tāpat kā teritorijā pie Rīgas 84.vidusskolas izbūvēt dažādu sporta veidu laukumus, rotaļu laukumus, āra trenažierus un nodot teritoriju apsaimniekošanā Rīgas Centra Humanitārajai vidusskolai. Tad 3,8 hektāru teritoriju varētu izmantot apkārtējo skolu skolēni, tāpat arī iedzīvotāji.

Burovs arī uzskata, ka esošā stadiona tribīņu ēka Barona ielas pusē ir jānojauc, jo tās tehniskais stāvoklis ir tāds, ka būve vairs nav atjaunojama. 

Rīgas dome 2012. gada janvāra beigās pieņēma lēmumu pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu Krišjāņa Barona ielā, Ērgļu ielā un Aleksandra Čaka ielā uz desmit gadiem nodot bezatlīdzības lietošanā LFF. Bija paredzēts, ka līguma darbības laikā daļa uzbūvētās infrastruktūras tiks nodota bezatlīdzības lietošanā pašvaldībai sporta, īpaši futbola, popularizēšanai, veselīga dzīvesveida un jaunatnes sporta aktivitāšu veicināšanai un sporta izglītības programmu īstenošanai. Pēc sporta bāzes izbūves treniņu laukumus varētu izmantot arī tuvumā esošās izglītības iestādes un Rīgas Futbola skola.

LFF bija apņēmusies līdz 2014. gada 31. martam īpašumā izbūvēt Eiropas futbola asociāciju savienības (UEFA) un Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prasībām atbilstošu nacionāla līmeņa trešās kategorijas stadionu ar 4000 skatītāju vietām un vairākiem treniņu laukumiem. Toreiz federācijas pārstāvji norādīja, ka "HatTrick III" programmā paredzētais finansējums 2012. un 2013.gadā ir seši miljoni eiro un par nodomu šo finansējumu izmantot Latvijas nacionālās izlases bāzes stadiona izbūvei ir saņemts UEFA un FIFA  apstiprinājums.

Projekts gan apstājās pie transporta plūsmas izpētes, metu konkursa un ekonomiskā pamatojuma izvērtējuma, tādēļ 2014. gada aprīlī domes deputāti atzina par spēku zaudējušu Rīgas domes lēmumu, ar kuru pašvaldībai piederošais stadions Krišjāņa Barona ielā bija nodots bezatlīdzības lietošanā LFF. 2014. gada septembrī, Rīgas domes Īpašuma komitejas sēdē atkārtoti apstiprināja projektu par nekustamo īpašumu Rīgā, Krišjāņa Barona ielā, Ērgļu ielā un Aleksandra Čaka ielā nodošanu bezatlīdzības lietošanā LFF.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti