Preiss iegūst 6.vietu pasaules čempionātā «Formula Windsurfing»

Latvijas  un Baltijas čempions vindsērfingā Jānis Preiss svētdien Azoru salās ieguva 6.vietu pasaules čempionātā "Formula Windsurfing" klasē, informēja Latvijas Vindsērfinga asociācijā. Virs 35 gadu vecu dalībnieku grupā Preiss ieņēma 3.vietu, bet līdz 20 gadu veco dalībnieku ieskaitē uzvarēja Raimonds Zelčs.

Preiss sasniedza karjerā labāko panākumu pasaules čempionātos, taču uzsvēra, ka sacensībām bija diezgan nopietni gatavojies, trenējoties Ēģiptē, kā arī piedaloties Dienvidamerikas čempionātā. Pirms starta pasaules čempionātā Preiss turpināja trenēties Veimutā, Anglijā, un Dahabā, Ēģiptē.

Sasniegt augstu rezultātu Preisam palīdzējušas Ozolniekos ražotās ELK vējdēļa spuras, kā arī viņa komanda. Par pasaules čempionu kļuva brits Ross Viljamss, kurš tāpat kā trešās vietas ieguvējs argentīnietis Gonsalo Kosta Hoevels arī burāja ar Latvijā ražotu spuru. Otrajā vietā finišēja austrālietis Stīvs Alens.

Vietu sadalījumu čempionātā noteica pēc 12 braucieniem.  Zelčs kopvērtējumā ierindojās 32.vietā, bet otrais U-20 jauniešu ieskaitē bija Kristaps Keidāns, kurš ieguva 35.vietu kopvērtējumā.

Čempionāts sākās un beidzās ar bezvēja dienām, savukārt pa vidu bija trīs spraigas sacīkšu dienas, kuru laikā dalībnieki veica 12 braucienus. Vējš svārstījās no viegla līdz brāzmaini stipram, un dažbrīd brāzmās sasniedza 30 mezglu, kas padarīja braucienus sarežģītus un interesantus. Sacensībās startēja 17 valstu 43 sportisti.

Neolimpiskā "Formula Windsurfing" klase ir viena no ātrākajām, dinamiskākajām un elegantākajām burāšanas disciplīnām, kur vajadzīgs īss un plats dēlis ar vienu spuru. Braukšana notiek glisēšanas režīmā, kas atgādina lidošanu ar vieglu pieskaršanos ūdenim, turklāt vēja ātrumam jābūt vismaz pieciem metriem sekundē.