Pēc nesaskaņām ar nomnieku drošības dēļ slēdz «Daugavas» stadiona ledus halli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kultūras un sporta centra "Daugavas stadions" valde pirmdien nolēma drošības apstākļu dēļ pārtraukt stadiona īpašumā esošās ledus halles ēkas izmantošanu. Vairākās Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārbaudēs konstatēts drošības prasībām neatbilstošs halles tehniskais stāvoklis, bet būves privātais nomnieks SIA "Sāgas fonds" ir izvairījies nodrošināt piekļuvi hallei nepieciešamās izpētes veikšanai, informēja halles īpašnieku uzņēmumā.

(papildināts ar nomnieka teikto)
Ledus halle apmeklētājiem ir slēgta no pirmdienas, 31.oktobra. Halles ekspluatācija ir pārtraukta uz nenoteiktu laiku.

Tuvākajā laikā tiks veikta ēkas tehniskā stāvokļa izpēte, pieaicinot neatkarīgus ekspertus un informējot būvniecību uzraugošās institūcijas. Pēc tam tiks lemts par turpmākajām nepieciešamajām darbībām, lai nodrošinātu ledus halles atbilstību drošības prasībām.

"Daugavas stadions” valdes loceklis Elmārs Martinsons pavēstīja, ka nebija citas iespējas, kā slēgt ledus halli. "Nevaram neņemt vērā būvniecības uzraugu brīdinājumus par halles drošumu, kaut arī halles privātais nomnieks nereaģē uz mūsu aicinājumiem risināt šo jautājumu. Stadiona valdes atbildība ir rūpēties par savu īpašumu, tostarp par cilvēku drošību mums piederošajās ēkās neatkarīgi no tā, vai tās ir iznomātas vai nav," teica Martinsons.

Ledus halles īpašnieku pārstāvji privātajam nomniekam esot gan rakstījuši, gan zvanījuši, gan gājuši pārbaudē ar tiesu izpildītāju, taču netika ielaisti hallē. Pagājušajā nedēļā lietus laikā turklāt sadega halles elektrības sadalne.

Halli kopš 1998. gada pārvalda SIA “Sāgas fonds”, ko vada Ralfs Bukarts. Viņš halles slēgšanu uzskata par nepamatotu, un ar mērķi panākt būves nojaukšanu. Nomnieks Bukarts Latvijas Televīzijai norādīja, ka vasarā nav laidis hallē iekšā inspekciju, jo tobrīd nav bijis uzliets ledus, un, šādā situācijā veicot pārbaudi, tiktu bojāts halles segums.

Savukārt Martinsons uzsvēra, ka sporta treniņus nevar uzskatīt par svarīgākiem nekā cilvēku drošība, taču halle atkal tikšot atvērta, ja būs saņemts attiecīgs atzinums par ēkas drošību. Martinsons sagaida, ka mēneša laikā kļūs zināms, vai halle ir pietiekami droša, lai to atvērtu apmeklētājiem.

BVKB ir vairākkārt pārbaudījis ledus halli un konstatēja atkāpes no prasībām mehāniskajā stiprībā un stabilitātē, kas ietekmē ēkas drošumu. Tāpat ir tikusi konstatēta patvaļīga būvniecība - apsekojot ledus halli, konstatēts, ka izbūvēts papildu līmenis, proti, slodzi nesoša konstrukcija, kas sastāv no tērauda konstrukciju kolonnām, sijām un dzelzsbetona pārseguma. Tāpat BVKB ir konstatējis, ka ledus halles administratīvā korpusa fasādē Augusta Deglava ielas galā ir vērojama pārseguma paneļa pārkares erozija ar atsegtu un korodējošu stiegrojumu, turpat arī konstatēta vertikāla plaisa nesošajā ķieģeļu sienā.

BVKB bija uzdevis ledus halles īpašniekam - stadionam “Daugava” - līdz 2016.gada 12.jūlijam veikt tehnisko izpēti halles konstrukciju kopnēm. Tāpat ledus halles īpašniekam tika uzdots veikt konstatēto ēkas plaisu monitoringu un tehnisko izpēti plaisai nesošajā ķieģeļu sienā, kā arī novērst patvaļīgās būvniecības sekas. Lai izpildītu BVKB lēmumu, stadions “Daugava” vēl šī gada jūnijā aicināja SIA “Sāgas fonds” veikt nepieciešamās ledus halles konstrukciju pārbaudes, bet noteiktajā laikā nomnieks nenodrošināja piekļuvi ledus hallei, ko apliecina zvērināta tiesu izpildītāja akts.

Savukārt 28.oktobrī hallē vēl tika konstatēti nopietni bojājumi elektroapgādes tīklos. Lai nodrošinātu elektroapgādes atjaunošanu, normatīvos aktos noteiktā kārtībā jāizstrādā sadalnes pārbūves vai nomaiņas projekts un tas jāsaskaņo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti