Pēc divu gadu pārtraukuma atgriežas Baltijas Studentu spēles

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šajā nedēļas nogalē Latvijā norisināsies 37. SELL Studentu spēles, kurām šogad aprit 99. gadskārta. Sacensības notiks 14 dažādos sporta veidos, pirmoreiz spēļu programmā esot iekļautam arī 3x3 basketbolam. Latvijas Augstskolu sporta savienības (LASS) prezidente Agita Ābele Latvijas Radio sacīja, ka šīs būs kā restarta spēles pēc tam, kad tās Covid-19 dēļ neizdevās sarīkot iepriekšējos divos gados.

Pirmoreiz SELL spēles notika 1923. gadā Tartu. Sacensību nosaukuma abreviatūru veido četru rīkotājvalstu – Somijas (Suomi), Igaunijas (Eesti), Latvijas un Lietuvas – pirmie burti oriģinālrakstībā. Latvija pēdējoreiz SELL spēles uzņēma 2017. gadā. 2019. gadā tās notika Kauņā, taču pēdējos divus gadus netika sarīkotas pandēmijas dēļ.

“Godīgi sakot, arī pagājušā gada oktobra beigās notikušajā SELL forumā, kur piedalījās četras tradicionālās rīkotājvalstis, lēmām, vai uzdrošināties mēģināt pasākumu organizēt vai tomēr no tā atkāpties arī šogad. Laika sagatvoties tiešām bija ļoti maz,” sacīja LASS prezidente Agita Ābele. “Šogad mēs tās saucam par restarta SELL spēlēm. Ļoti ceram, ka tas būs kārtīgs restarts studentu sporta aktivitātēs un starptautiskajā studentu sporta dzīvē, jo, kā zināms, arī pasaules ziemas universiāde decembrī tika atcelta un pasaules vasaras universiāde šogad nenotiks.”

“Ļoti nopietni apgrūtinājumi ir 24. februārī sāktās Krievijas agresijas dēļ. Šogad SELL spēlēs būs mazāks dalībvalstu skaits, jo viena daļa cilvēku tīri psiholoģiski baidās atbraukt, jo esam Krievijas robežvalsts,” atzina Ābele. Šī gada pasākumā četrām tradicionālajām rīkotājvalstīm pievienosies arī Slovākija un Izraēla.

Ābele par studentu spēlēm
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Dalībnieku skaits sasniegs vairāk nekā 1200 sportistu, no kuriem aptuveni 520 būs ārvalstu studenti un treneri. Lielākās komandas būs Rīgas Tehniskajai universitātei, Latvijas Universitātei, Rīgas Stradiņa universitātei, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai un Latvijas Lauksaimniecības universitātei. Piedalīsies arī daudzas augstskolas ārpus galvaspilsētas. Tradicionāli būs liels skaits Lietuvas pārstāvju. Tāpat studentus no vairāk nekā 3–4 augstskolām sūtīs arī Somija un Igaunija.

“Sportistu izmitināšanai ir palīdzējušas augstskolu kopmītnes. Ar mūsu koordinatoru bija iespēja atrast arī savām finansiālajām spējām atbilstošas viesnīcas Rīgā. Īpašajiem viesiem piedāvāsim “Hotel Bellevue”, jo spēļu ietvaros mums jāorganizē arī vairākas konferences un vēl viens SELL forums,” teica Agita Ābele.

Lielākā daļa sacensību norisināsies Rīgas Olimpiskajā centrā, kur piektdien pulksten 20 notiks arī atklāšanas ceremonija. Ārpus Rīgas sacensības plānotas Ogres stadionā, kur notiks vieglatlētu sacensības, un Tukumā, kur medaļas tiks sadalītas orientēšanās sportā.

Plašāku informāciju par norises vietām un laikiem iespējams atrast organizatoru mājaslapā sellgames2022.com.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti